Moksleivi, varžykis finansinio raštingumo konkurse „Finansų laboratorija 2015″

„Swedbank“ Asmeninių finansų institutas, siekdamas moksleivius paskatinti domėtis atsakingu finansų valdymu, organizuoja kasmetinį finansinio raštingumo konkursą „Finansų laboratorija 2015“. Vyresnių klasių moksleiviai kviečiami burtis į komandas ir atlikti kūrybinę užduotį atsakingo finansinio elgesio tema, o dešimt geriausių komandų savo žiniomis varžysis protų kovose.

Konkursą nugalėjusios komandos nariai bus apdovanoti pagrindiniu konkurso organizatorių prizu – 150 eurų stipendijomis.

„Finansinio raštingumo įgūdžius būtina pradėti formuoti dar mokykloje, kad savarankišką gyvenimą pradėję jaunuoliai gebėtų racionaliai valdyti pinigus. Prieš kelerius metus atlikta apklausa parodė, kad šalyje vos trečdalis vyresniųjų klasių moksleivių mano, kad jie moka elgtis su pinigais. Šių žinių stoka gali lengvai įtraukti į nuolatinio pinigų trūkumo sūkurį, todėl jaunuoliams būtina kuo anksčiau mokytis valdyti finansus. Tikimės, kad finansinio raštingumo konkursas paskatins moksleivius domėtis, kaip gyventi pagal pajamas, planuoti savo biudžetą, protingai taupyti, skolintis ir investuoti, bei šias žinias pritaikyti praktiškai“, – konkurso tikslą komentuoja „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė.

Finansinio raštingumo konkurse „Finansų laboratorija 2015″ moksleiviai raginami burtis į komandas ir iki balandžio 23 d. kurti šmaikščius interneto memus viena ar daugiau iš penkių siūlomų finansinio valdymo temų arba savo sugalvota tema, susijusia su atsakingu finansiniu elgesiu.

Konkurso vertinimo komisija, sudaryta iš Asmeninių finansų instituto, reklamos bei dizaino specialistų, atrinks dešimt geriausių kūrinių, o jas kūrusios komandos bus pakviestos į Vilniuje vyksiančias protų kovas.

Konkurse kviečiami dalyvauti visų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 9-12 klasių, gimnazijų 1-4 klasių ir profesinių mokyklų ne vyresnių nei 19 m. moksleiviai.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto interneto puslapyje www.manofinansai.lt (spausti čia).

Daugiau informacijos:

Deimantė Urbonienė

„Swedbank“ Asmeninių finansų institutas

Tel. 8 610 01104, el. paštas: Deimante.Urboniene@swedbank.lt