Moksleivių praktikos savaitė: Seimas Gyvai

Kovo 30 – balandžio 3 dienomis vyresnių klasių moksleiviai kviečiami jungtis prie projekto „Seimas gyvai“, kurį vykdo Lietuvos Respublikos Seimas.

Dalyviai turės unikalią galimybę Velykų atostogų metu atlikti praktiką Seime, dalyvauti posėdžiuose, darbuotis Seimo nario biure ir atrasti kitus darbo parlamente ypatumus.Projekte laukiami norintys save išbandyti 9-12 klasių moksleiviai. Užpildžius registracijos anketą (ją galima rasti www.jaunimieciai.lt ) iki kovo 22 d. 23:59 val., tereikia sulaukti pakvietimo į atrankos pokalbį, po kurio bus atrinkti labiausiai motyvuoti moksleiviai.

Šios iniciatyvos tikslas – skatinti jaunuolius domėtis politika, įsisavinti įvairias pilietiškumo formas, įsijungti į visuomeninę veiklą ir pagilinti savo žinias apie pagrindines valstybines institucijas. Moksleivių praktikos savaitė rengiama trečią kartą. Praeitais metais iš virš 200 kandidatų buvo atrinkti 28 praktikantai. Projekto dalyviams sudaryta speciali programa, kuri padės įgyti neįkainojamos patirties ir žinių. Praktikos savaitė prasidės ekskursija po Seimą, po kurios seks darbo parlamente simuliacija: praktikantai „taps“ Lietuvos Respublikos Seimo nariais, o visa jų grupė – Seimo frakcija. Atkartodami frakcijos posėdį, projekto dalyviai turės progą pasisakyti vienu ar kitu klausimu, kuriam, žinoma, turės laiko pasiruošti namuose. Sekančia dieną moksleiviai dalyvaus tikrame Seimo posėdyje, stebės parlamentarų darbą ir vertins jų tarpusavio diskusijas.

Be to, projekto dalyviams bus paskirtas praktikos vadovas – Seimo narys, su kuriuo moksleiviai dalyvaus posėdžiuose ir bandys perkąsti jo paskirtas užduotis. Pasibaigus projektui, kiekvienas dalyvis savo patirtį ir įgytas žinias pateiks praktikos ataskaitoje, o geriausias ir darbščiausias praktikantas laimės kelionę į Europos Parlamentą Briuselyje!

Šio projekto globėjas yra LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas. Daugiau informacijos: www.jaunimieciai.lt arba el. paštu seimas.gyvai@jaunimieciai.lt