Muzikinis spektaklis vaikams „Kari ir Bakterija“ padės vaikams išsiugdyti tinkamus higienos įpročius

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) specialistų prieš keletą metų atlikti išsamūs tyrimai parodė, kad daugiau negu 90 procentų kai kurių amžiaus grupių vaikų dantys yra pažeisti ėduonies. Tik 4-5 procentai Lietuvos vaikų iki šešerių metų turi ėduonies nepažeistus dantis. Tuo tarpu, Skandinavijos šalyse daugiau kaip pusė šalies vaikų dantys visiškai sveiki. Tai sąlygoja didelis vaikų dantų apsaugos prevencijai skiriamas dėmesys.

Anot specialistų, jei vaikams geri dantų priežiūros įpročiai neišugdomi dar ankstyvoje vaikystėje, nuolat rodant ir asmeninį pavyzdį, tikėtis, kad vėliau situacija pasikeis, nėra pagrindo. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išmokyti vaikus tinkamai prižiūrėti dantis turėtų būti labai paprasta. Pakanka jiems „įkalti“ į galvą, kad reikia valytis dantis ryte ir vakare, o po valymosi juos praskalauti burnos skalavimo skysčiu, ir dantys bus švarūs. Tačiau daugelis tėvų šių pamokų vaikams neperduoda, ir tai atsispindi nedžiuginančioje statistikoje.

Jaunimo miuziklo teatro jaunieji kūrėjai, siekdami padėti vaikams išsiugdyti tinkamus higienos įpročius nuo pat mažumės, kovo 14 d., 11:00 val. Vilniaus kameriniame teatre savo mažiesiems žiūrovams pristato jaunos režisierės Dovilės Lisauskienės debiutinį muzikinį spektaklį vaikams „Kari ir Bakterija“. Tai edukacinis spektaklis šmaikščiai ir linksmai skatinantis vaikučius valytis savo dantukus, parodantis kokią didelę žalą gali padaryti gausus saldumynų vartojimas ir dantų nepriežiūra.

Pagrindiniai šios pjesės veikėjai yra Kari (Kariesas) ir Bakterija – du maži “dantų nykštukai”, mikrobai, gyvenantys Jonuko burnos ertmėje, jo dantyse. Kadangi Jonas piktnaudžiauja saldumynais ir vengia valytis dantis, mikrobų gyvenimas jo burnoje klesti. Tačiau, Jonukui pajutus dantų skausmus, mikrobų namai sugriaunami dantisto kabinete, ir Kari su Bakterija yra pašalinamos tiesiai į kriauklę dantų šepetėlio, pastos ir siūlo pagalba.

Spektaklis pastatytas pagal Thordjorn Egner norvegišką pasaką vaikams (Karius og Baktus), kuri buvo išleista 1949 m. norvegų kalba. Ši teatralizuota pasaka buvo pristatyta Norvegijos, Anglijos, Danijos, bei Vokietijos teatruose, ir susilaukė didelio pasisekimo. Lietuvoje ji statoma pirmą kartą. Kūrybinė komandą sudaro režisierė Dovilė Lisauskienė, scenografas Arūnas Lomonosovas, muzikos grupė „Maestro kinas”, choreografės Katerina Voropaj ir Evelina Pilkauskaitė. Vaidina Paulina Simutytė, Jovita Skardžiūtė, Danguolė Petrikaitė, Gintarė Kulikauskytė, Artūras Murauskas ir Artūras Dubaka.

Spektaklio kūrybinė komanda, atliepusi į vis didėjantį vaikiškų, ypač edukacinių spektaklių poreikį, džiaugiasi, galėdama bendrauti su vaikais jiems suprantama kalba, mokyti juos tinkmai prižiūrėti ir valyti dantis, koreguoti vaikų dantų priežiūros ir higienos įpročius. Nepamirštami ir vyresni broliai ir sesės, tėveliai bei mokytojai, kuriems spektaklio bei įvairių akcijų pagalba taip pat bus primenama apie dantų priežiūros svarbą.

Naujausia informaciją galima sekti socialinio „Facebook“ puslapio profilyje. „Jaunimo miuziklo teatras“Oficialus Jaunimo miuziklo teatro puslapis www.jmt.lt .

Daugiau informacijos:

Alvina Jusčiūtė

Atstovė ryšiams su žiniasklaida

Jaunimo miuziklo teatras

Tel. 8-677-85547

El. paštas: alvina@jmt.lt