„nOrmalaus teatro“ premjera – poezijos performansas „Nerkis iš kailio“

Rugpjūčio 31 d. 19 val. Vilniuje, „Kablyje“ įvyks pirmoji „nOrmalaus teatro“ premjera – poezijos performansas „Nerkis iš kailio“. Tai formas laužantis teatrinis projektas, skirtas esamiems ir buvusiems paaugliams, kuriems mokykloje analizuoti eilėraščius buvo tikra nuobodybė. Šis sceninis kūrinys sujungia performanso meną, klubinę muziką ir klasikinę poeziją, provokuoja ir kelia žmogaus identiteto klausimą populistinės kultūros įtakoje. Čia nebus nuoseklios dramaturgijos – kiekvienas eilėraštis yra tarsi atskiras pasirodymas, drąsiai, neįprastai ir nestereotipiškai interpretuojantis klasikinius poezijos kūrinius. Pasirodymo centre – trys kiškiai (aktoriai Eglė Ancevičiūtė, Povilas Adomaitis, Šarūnas Januškevičius), kurie slepiasi po masyviomis kiškių kaukėmis. Nes jie – bijo būti savimi. Galbūt net nežino, ką reiškia būti savimi, nes nežino, kas jie yra iš tikrųjų. Kad tai sužinotų, kiškiai lėtai ir skausmingai, atverdami vis naujas žaizdas turės išsinerti iš kailio, palikdami po savęs išnaras, užaugintas pagal naujausias greito vartojimo ir socialinių tinklų kultūros tendencijas.

Sąmoningai pasirinkę visiems gerai pažįstamus klasikinės poezijos autorius – Henriką Radauską, Alfonsą Nyką-Niliūną, Henriką Nagį, Liūnę Sutemą, Kazį Bradūną ir Vytautą Mačernį – kūrybinė komanda kelia sau iššūkį pabėgti nuo įprastos ir su konkrečiu laikotarpiu susijusios interpretacijos. Ką būtent šiandien reiškia išgirsti šias, prieš daugiau nei penkiasdešimt metų rašytas eiles? Kodėl būtent šiandien jos įgauna ar gali įgauti kitą suvokimo pavidalą? Kaip būtent šiandien suvokiame šias eiles?

 

Režisierė – Monika Klimaitė.

Aktoriai: Eglė Ancevičiūtė, Povilas Adomaitis, Šarūnas Januškevičius.

Kompozitorė – Rūta MUR.

Kaukių dailininkė – Indrė Sraigė Kuršvietytė.

Konsultantė – Ieva Volungė.

Šviesų dailininkas – Domas Šiaulytis

 

Poezijos autoriai: Henrikas Radauskas, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Henrikas Nagys, Liūnė Sutema, Kazys Bradūnas ir Vytautas Mačernis.

Renginys facebook