Panirti į kino pasaulį moksleivius kviečia „Skalvijos“ kino akademija

Suvokti, pažinti, atrasti ir patirti kiną moksleivius dvyliktus metus kviečia „Skalvijos“ kino akademija (SKA), virtusi antraisiais namais kiną mylintiems 15 – 18 m. jaunuoliams. Jie kviečiami registruotis iki rugsėjo 1 d., o rugpjūčio 28 d. užsukti į Atvirų durų dieną „Skalvijoje“ ir daugiau sužinoti apie SKA.

Šiemet „Skalvijos“ kino akademija renka du kino režisūros kursus, kuriems vadovaus kino režisieriai Armas Rudaitis ir Živilė Mičiulytė, Mindaugas Docaitis ir Jonas Juškaitis. Po rugsėjo 1 d. užsiregistravusieji bus kviečiami į motyvacinius pokalbius su kursų vadovais. Po atrankos akademija žada priimti apie 30 moksleivių, norinčių studijuoti kino režisūrą.

Režisūros kursuose vyresnių klasių moksleiviai išsamiau susipažins su iškiliomis kino asmenybėmis, jų kūryba, atliks įvairias kūrybines užduotis, mokinsis tiek vaidybinio, tiek dokumentinio kino kūrimo specifikos, filmuos savo pirmuosius trumpametražius filmus, kuriuos vėliau pristatys „Skalvijos“ kino centro ekrane.

Režisieriams talkins savo patirtimi su jaunuoliais besidalysiantys operatoriai, garso, montažo režisieriai, dramaturgai, kino dailininkai ir kiti kino žinovai. Visas šias specialybes bus galima „pasimatuoti“ ir pasitikrinti, kuri dera labiausiai.

Per Atvirų durų dieną moksleiviai ne tik susipažins su gyvenimu „Skalvijos“ kino akademijoje, bet ir išvys muzikinius vaizdo klipus lietuviškoms grupėms „Šuo Leila”, „Kedrostubùras”, „jautì”, filmuotus SKA vasaros stovykloje.

Visą savaitę, pavertę Nidą didele filmavimo aikštele, moksleiviai patys kūrė kadruotes ir planuotes, patys režisavo, filmavo ir montavo klipus. Beje, visi filmavimai vyko su retai šiais laikais naudojama 16 mm kamera. Dar vienas stovyklos išskirtinumas – vadovaujami SKA stovyklos vadovų, moksleiviai mokėsi ruošti chemikalus ir ryškinti juostas.

Į Atvirų durų dieną SKA (rugpjūčio 28 d., 17 val.) ir muzikinių klipų premjeras gali užsukti visi norintys. Įėjimas – laisvas.

Norintys  prisijungti prie SKA studentų gretų 15-18 metų moksleiviai registruojami užpildant anketą iki rugsėjo 1 d.: https://bit.ly/2Kq4e2o.

Pasiteirauti:

Rūta Pašukonytė,

„Skalvijos“ kino centro edukacinių programų koordinatorė

8 (5) 261 05 05

[email protected]