Patirk geriausią vasaros nuotykį dalyvaudamas tarptautiniuose jaunimo mainuose Kuršėnuose

Kūrybinės raiškos centras kviečia jaunus žmones patirti patį geriausią vasaros nuotykį! Dalyvaukite tarptautiniuose jaunimo mainuose „Atgal į ateitį: Europos pilietiškumas nuo seniausių laikų iki dabar“, kurių pagrindinė dalis vyks Kuršėnuose, Topnet Viloje, 2015 m. rugpjūčio 1-8 dienomis. Mainuose dalyvaus 30 dalyvių ir 6 grupių vadovai iš Lietuvos, Lenkijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos ir Vokietijos. Projekto tema – Europos pilietiškumas ir jo kaita nuo seniausių laikų iki dabar.

Tarptautiniuose jaunimo mainuose dalyvauti bus pakviesti 5 jauni žmonės iš Lietuvos. Vienas jų kartu su grupės vadove dalyvaus išankstinio planavimo vizite su projekto partneriais iš užsienio, kuris vyks birželio 25-28 dienomis Kuršėnuose ir Vilniuje.

Ieškome dalyvių, kurie:

– yra nuo 18 iki 25 metų;

– geba diskutuoti anglų kalba;

– domisi projekto tema;

– turi mažai tarptautinės patirties.

Atrinkdami dalyvius atsižvelgsime į lyčių lygybę.

Jaunimo mainų organizatoriai pasirūpins visomis su dalyvavimu projekte susijusiomis išlaidomis – apgyvendinimu, maitinimu, priemonėmis, kelione. Dalyvio mokestis yra 30 eurų. Jei neturite galimybės susimokėti dalyvio mokesčio, galite kreiptis į projekto organizatorius dėl jo sumažinimo.

Susidomėjote?! Laukiame jūsų registracijos anketos (atsisiųskite) iki gegužės 25 d. el. paštu karolina@krc.lt

Trumpai apie projektą

Projekto tikslas – skatinti aktyvesnį jaunų žmonių pilietiškumą apžvelgiant Europos pilietybės istoriją, jos vertybių kaitą nuo senovės Graikijos laikų iki šių dienų. Mainų metu diskutuosime, ką šiandien reiškia būti Europos piliečiu, bei svarstysime, kaip ši sąvoka gali keistis ateityje. Siūlysime būdus, kaip jaunimas gali prisidėti prie aktyvaus pilietiškumo plėtojimo tiek bendruomenės, tiek nacionaliniu, tiek Europos mastu.

Jaunimo mainų metu bus vykdomos tokios veiklos, kaip:

– kuriami trumpi vaidinimai, vaizduojantys Europos pilietybės lūžio taškus;

– sudaroma Europos vertybių laiko linija;

– kuriama socialinė reklama, kurios pagrindinė mintis – „esu pilietiškas, kai pastebiu visuomenės problemas ir siekiu jas išspręsti“;

– vykdomas vaidmenų žaidimas „Ateities Europos visuomenė“ ir daug kitų.

Dalyviai turės galimybę pažinti daugelio Europos šalių kultūras, papročius, paskanauti jų tradicinių valgių ir gėrimų, pabendrauti su kitais jaunais europiečiais.

Mainų metu ne tik veiks dirbtuvės, diskusijos, kur bus galima sužinoti apie pilietiškumą, taip pat dalyviai turės progą aplankyti Europos namus, bei dar daug įvairių vietų Vilniuje! Šių mainų metu jaunuoliai ugdys bendravimo, užsienio kalbos įgūdžius, pasitikėjimą savimi bei toleranciją kitiems.

Tarptautiniai jaunimo mainai – tai jaunų žmonių grupių iš skirtingų šalių susitikimai bendrai veiklai. Bendra veikla vykdoma analizuojant įvairias jaunimui įdomias ir aktualias temas. Jaunimo mainų metu jauni žmonės, tiesiogiai susidūrę su kitų kultūrų atstovais ir kasdien bendraudami tarpusavyje, gali daug išmokti vieni iš kitų, o drauge nagrinėdami pasirinktą temą – aptarti savo kultūrų panašumus bei skirtumus.

Šiuos tarptautinius mainus organizuoja Kuršėnuose įsikūrusi nevyriausybinė jaunimo organizacija Kūrybinės raiškos centras. Projektą finansuoja Europos Sąjungos programa „Erasmus+“ (www.erasmus-plius.lt).

Turite klausimų?! Kreipkitės el.paštu karolina@krc.lt arba numeriu +37064766830