Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

„Pirmas sekmadienis, po pirmos pilnaties, po pavasario lygiadienio“: Velykos ekrane

Nors šiais metais Velykas švęsime kiek kitaip – ne taip glaudžiai, ne taip gausiai, galbūt ne prie tokio stalo, kaip visada, Lietuvoje ši šventė yra ypatinga. Iš kartos į kartą perduodamos tradicijos – aprašytos, fotografuotos, apkalbėtos ir plačiai žinomos pasaulyje kaip unikalus šalies bruožas.

 

Jauna, drąsi ir talentinga režisierė Greta Griniūtė, po ilgo laiko praleisto užsienyje studijuojant, kuriant teatrą, ir kiną, grįžo į Lietuvą sukurti svarbų ir reikšmingą trumpametražį filmą paslaptingu pavadinimu „Pirmas sekmadienis, po pirmos pilnaties, po pavasario lygiadienio“. Pirmasis jos Lietuvoje statomas filmas yra būtent apie tai, kaip Velykų dvasioje paskendę namai tampa erdve, kurioje aptariamos jautrios socialinės temos.

 

Švelniai pašiepiančiu tonu režisierė ekrane pasakos istoriją apie trijų skirtingų kartų moteris – jų išgyvenimus, santykius, pasirinkimus ir klaidas. Režisierė trumpai apibūdina juostą kaip „satyrišką žvilgsnį į šeimos santykius, kurie per padidinamąjį stiklą yra analizuojami Velykų šventės metu, o filmas, nors ir statomas nuostabiame Lietuvos kraštovaizdyje, palies žiūrovus iš viso pasaulio dėl temų aktualumo ir artimumo kiekvieno kasdienybėje“. Greta džiaugiasi galimybe ekrane atskleisti lietuviškų švenčių tradicijų subtilybes, kartu analizuojant visiems rūpimus žmogaus gyvenimo klausimus.

 

Trumpo metro filmas, tiek ekrane, tiek kino salėje, suburs skirtingas kartas – tam, kad būtų galima pasijuokti, o kartu ir apmąstyti, bei pajusti tikrumą, artimo svarbą, laisvės ir nepriklausomybės kainą. Filmo kūrybinė grupė susibūrė net iš trijų skirtingų šalių. Kartu dirba kūrėjai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės.

 

Nors kino aikštelėje darbai trumpam sustabdyti, visa kūrybinė komanda nepraranda įkvėpimo ir ruošiasi filmavimų pradžiai nekantraudama pasibelsti į kiekvieno, stebinčio ekraną, širdį.

Daugiau apie filmą soc. medijoje: https://www.facebook.com/thefirstsundayafter/ , https://www.instagram.com/thefirstsundayafter/

Filmas kuriamas bendradarbiaujant kartu su Vilniaus m. sav. adm. Jaunimo skyriumi, Vilniaus jaunimo informacijos centru; Knygynų tinklu VAGA.