Svarbi informacija
Pristatyk savo idėją Vilniaus miesto savivaldybėje ir uždėk savo idėjai pliusą
Turi puikią idėją, kurią būtų galima įgyvendinti Vilniaus mieste? O galbūt tokią idėją jau įgyvendinai? Jei idėja yra aktuali ne tik tau, bet ir kitiems jauniems žmonėms ir vietos bendruomenei, tuomet pasidalink ja su kitais ir taip uždėk idėjai pliusą!
Jei tau 14-29 metai ir esi toks inovatyvus, kaip Leonardas da Vinci ar Steve Jobs, Europos jaunimo savaitės metu, gegužės 4d. 15:00 val renginyje „Idėja+“ pristatyk savo idėją bendraamžiams, mokytojams, jaunimų klubų ir centrų atstovams ir aišku – sprendimų priemėjams.
Idėjų pristatytojai ir aktyviausi renginio dalyviai bus apdovanoti prizais. Labiausiai įkvepiančios renginio idėjos autorių pakviesime į nacionalinį Europos jaunimo savaitės renginį 2015 m. gegužės 7 d. Vilniuje, kur galėsi susipažinti su pačiomis kiečiausiomis idėjomis iš visų Lietuvos savivaldybių.
Pačios geriausios idėjos autorius bus pakviestas dalyvauti pažintinėje kelionėje į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje 2015 m. liepos 12-14 d. Vizito metu vyks vaidmenų žaidimas apie ES sprendimų priėmimo procesą, diskusijos su Europos Komisijos ir Europos Parlamento darbuotojais. Pažintinę kelionę organizuoja ir prizą steigia Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.
Kaip dalyvauti?
-
Registruokis iki 2015 m. balandžio 30 d. užpildydamas el. formą adresu: Ačiū, kad informavote apie problemą. Atnaujinome nuorodą http://goo.gl/forms/DEX0l2LdVY . Laukiame jūsų idėjų (iki pat šeštadienio) Jeigu nenori pristatyti savo idėjos, bet nori išgirsti kitų idėjas ir padiskutuoti apie jas užpildyk tą pačią formą, idėjos aprašyme palikdamas žodį „dalyviu“ 😉
-
Gyvai pristatyk savo idėją renginyje „Idėja+“, vyksiančiame 2015 m. gegužės 4 d. 15 val. Vilniaus jaunimo informacijos centre (Vilniaus miesto savivaldybėje)
-
Kiekvienoje savivaldybėje bus išrinktas vienos idėjos autorius, kuris bus deleguotas į nacionalinį Europos jaunimo savaitės renginį 2015 m. gegužės 7d. Vilniuje.
Kokios „Idėja+“ temos?
Jei nori dalyvauti, atrask temą, kuria labiausiai norėtum pasisakyti ir įkvėpti kitus. Tavo siūloma idėja turėtų būti susijusi su viena iš šių temų:
-
Jaunų žmonių dalyvavimas bendruomenės veikloje (realioje bendruomenėje arba internete). Ką nuveikiau, galiu nuveikti savo bendruomenės labui, mokykloje, universitete, mieste? Savanorystės, jaunimo veiklos pavyzdžiai, galintys įkvėpti kitus, tokių veiklų rezultatai.
-
Jaunų žmonių įsidarbinimas arba verslo kūrimas. Kokių kompetencijų reikia jaunam žmogui, siekiant gauti geresnį darbą ar pačiam sukurti sau darbo vietą? Kaip įgyti tokių kompetencijų? Idėjos, galinčios įveikti nedarbo kliūtis. Realūs įsidarbinimo arba verslo sukūrimo pavyzdžiai.
-
Jaunų žmonių ir politikų dialogas. Kaip vyksta jaunų žmonių ir politikų bendradarbiavimas tavo savivaldybėje? Jei savo savivaldybėje tokių sėkmės receptų nerandi, gal turi pasiūlymų, idėjų. Mesk bendradarbiavimo, bendrų veiklų vykdymo iššūkį sau ir vietos valdžiai.
Tavo idėja ir jos pristatymas turi būti autentiškas, t. y. sukurtas tavo paties arba tavo komandos. Pristatyti gali jau įgyvendintą veiklą, jos rezultatus ar poveikį arba idėją, kuri dar nebuvo įgyvendinta, bet gali būti įgyvendinta tavo vietos bendruomenėje ar savivaldybėje.
Kaip turi būti pristatomos idėjos?
-
Įkvepiančiam ir auditoriją sudominančiam idėjos pristatymui gali skirti ne daugiau nei 7 min.
-
Idėjos pristatyme gyvai gali dalyvauti ne daugiau kaip du 14-29 metų žmonės.
-
Pristatymą gali iliustruoti trumpu video (ne ilgesniu nei 1 min), nuotraukomis, kitokiu vizualiu, garso pristatymu. Gali naudoti skaidres.
-
Renginio koordinatoriui iš anksto pranešk, kokių techninių sąlygų reikės tavo idėjos pristatymui ir gauk patvirtinimą, kokia technika organizatoriai suteiks galimybe naudotis renginio metu.
Kaip bus vertinami idėjų pristatymai?
-
Komisija idėjų pristatymus vertins atsižvelgdama į du pagrindinius kriterijus:
-
Idėja. Siūloma idėja turi atitikti vieną iš renginio temų, klausytojai turi suprasti šios idėjos tikslus ir jos poveikį.
-
Įkvėpimas. Kalbėtojas savo kalba turi įkvėpti. Ji turi sudominti, patraukti net ir tuos, kuriems tema yra visiškai svetima.
Ateik, pasidalink arba išgirsk!