Projektas, inicijavęs moksleivių ir ekologijos draugystės pradžią

Per šiuos mokslo metus (spalio-gegužės mėnesiais) Vilniaus neformaliojo ugdymo ir savanorystės centras kartu su organizacija „Mes Darom“ organizavo projektą Vilniaus miesto moksleiviams – „Būk eko ambasadorius“. Projektu buvo siekiama skatinti ekologinį sąmoningumą, kad rūpintis, tausoti aplinką taptų natūralu, taip pat norėta supažindinti jaunimą su įvairiomis iniciatyvomis, eko idėjomis, kurios plėstų akiratį, supratimą apie ekologijos ir aplinkosaugos svarbą bei skatinti jaunimo kūrybiškumą, lyderystę ir iniciatyvumą.

Projekte sutiko dalyvauti dešimt 15-18 metų moksleivių iš 3 mokyklų: Juventos gimnazijos, Santaros gimnazijos bei Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos. Jaunieji eko ambasadoriai buvo skatinami užsikrėsti eko virusu ir geriausiomis idėjomis dalintis su savo mokyklos bendruomene. Per visą projekto laikotarpį moksleiviai stengėsi gilintis į ekologines problemas, kėlė klausimus ir diskutavo. Kiekvieno bendro susitikimo metu „Mes Darom“ atstovė Justina Anglickytė projekto dalyviams pasakojo apie didžiausias mūsų žemės taršos problemas bei kalbėjo apie pavyzdžius kaip tas problemas spręsti. Jaunuoliams, kurie turi visas galimybes daryti pokytį savo aplinkoje, ši informacija ypač aktuali ir naudinga. Susitikimų metu taip pat buvo daromos įvairios eko dirbtuvės, parodančios kaip galima antram gyvenimui prikelti jau nebenaudojamus arba vienkartinius daiktus.

Pasisėmę įkvėpimo projekto dalyviai ėmėsi savų užduočių. Į jas jaunuoliai pažvelgė gana kūrybiškai: suorganizavo kalėdinių žaisliukų dirbtuves, antrinių žaliavų madų šou, eko maišelių dirbtuvės, apklausą, dalyvavo konferencijoje apie ekologiją, nusprendė parašyti straipsnį apie gyvenimą be atliekų. Paskutinio susitikimo metu jie dalinosi, kad projekto dėka daug daugiau sužinojo apie ekologiją, aplinkosaugą, ir šios žinios pakeitė jų mąstymą bei uždegė norą gyventi labiau draugiškoje gamtai aplinkoje. Jie taip pat džiaugėsi, kad darė tai, ko be projekto nebūtų sugalvoję daryti: išmoko organizuoti, vadovauti, dirbti komandoje, kad jų idėja būtų įgyvendinta.

Projektą padėjusi koordinuoti „Mes darom“ projektų vadovė Justina Anglickytė teigė, kad šis projektas yra graži moksleivių ir ekologijos draugystės pradžia. „Tikiu, kad supažindindami su aplinkosaugos problemomis, įkvėpėme jaunąją kartą domėtis ekologijos temomis. Smagu, kad jaunimas noriai įsitraukia į diskusijas ir galvoja apie problemų sprendimus“, – džiaugėsi J. Anglickytė ir pridūrė, kad jau laukia kito sezono.