Respublikinė konferencija „Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai“ | Dalyvauja Jaunimo skyriaus komanda ir skyriui pavaldžių įstaigų vadovai

Rugpjūčio 20 dieną Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Jaunimo skyriaus atstovai, kartu su skyriui pavaldžių įstaigų Vilniaus m. vaikų ir jaunimo klubų vadovais, dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Neformaliojo vaikų ugdymo galimybės ir iššūkiai“ Palangoje. Palangos moksleivių klubo ir Švietimo pagalbos tarnybos organizuotoje konferencijoje buvo dalinamasi neformaliojo vaikų ugdymo patirtimi, apžvelgiami kylantys iššūkiai.

Neformaliojo švietimo įstaigų darbuotojai ir vadovai suvažiavo iš atokiausių Lietuvos kampelių – viso iš 22 Lietuvos savivaldybių. Buvo išklausyta 16 pranešimų įvairiomis švietimo temomis: neformalusis ugdymas XXI a. kontekste, mokytojų iniciatyva ir lyderystė, karjeros kompetencijų ugdymas, pristatytos gerosios neformaliojo ugdymo praktikos. Konferencijos programą sudarė ir praktinė veikla – Moksleivių klubo direktorė Eglė Bučienė paprašė dalyvių surašyti savo svajones apie neformalųjį švietimą, kurias konferencijos pabaigoje apibendrino linkėdama išsipildymo. Konferenciją uždarė Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilmos Želvienės pranešimas.

 

Rugpjūčio 21 d. sostinės Jaunimo skyriaus komanda lankėsi  Klaipėdos vaikų laisvalaikio centre, kuriame vyko metodinė patirties dalijimosi diena  „Bendradarbiavimas – neformaliojo švietimo sėkmė“. Renginyje buvo keičiamasi patirtimis, kaip sėkmingai įgyvendinti neformaliojo vaikų švietimo projektines veiklas. Buvo apžiūrėti naujasis Klaipėdos atviras vaikų laisvalaikio centras bei Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras. Pastarojo centro vadovas Aleksas Bagdonavičius aprodė puikias jaunimo susibūrimui skirtas patalpas, kuriose įkurta muzikos studija, kino salė, meno dirbtuvės, kompiuterinių žaidimų kambarys, stalo tenisas, stalo futbolas, treniruoklių ir gimnastikos salės.

Susitikime dalyvavę klaipėdiečiai:

Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro direktorė Jolanta Budrienė,
Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro direktorius Aleksas Bagdonavičius,
Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos direktorė Violeta Beresnevičienė,
Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos direktorė Jolita Šlajienė,
Moksleivių saviraiškos centro direktorius Vytautas Krutulis,

Klaipėdos švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Sigita Muravjova.

 

Jaunimo skyriaus komanda dėkoja organizatoriams už profesionalumą, produktyvius susitikimus ir kokybiškai praleistą laiką.