SPOT | edukacinės kritikos dirbtuvės

Liepos 10 – 19 dienomis šiuolaikinių scenos menų centras „Menų spaustuvė“ kviečia 14-18 metų gimnazistus registruotis į edukacines jaunųjų kritikų dirbtuves. Dalyvauti kviečiami visi, besidomintys scenos menais ir kada nors svajoję profesionaliai arba savo malonumui (o nuo to viskas ir prasideda) rašyti apie bet kurios rūšies teatrą, šokį, cirką. Kūrybinės dirbtuvės vyks jau antrą vasarą rengiamo gatvės teatro festivalio SPOT metu.

 

Renginys facebook.

Jaunieji kritikai, lydimi scenos menų kritikės Aušros Kaminskaitės, festivalio metu bus kviečiami stebėti visą festivalio programą: fizinio teatro spektaklį „Pasekmės″, instaliaciją vaikams „Dviračių galvosūkis″, šiuolaikinio cirko pavyzdžius „Gregarious″ ir „EXIT″, ir spektaklį-instaliaciją „Bakiulų mėsinė″. Aptardami kiekvieną jų, dirbtuvių dalyviai susipažins su teatro kritikos pagrindais ir mokysis rašyti recenzijas. Kiekvienas dalyvis turės užduotį parašyti vieno ar kelių matytų spektaklių recenziją.

Dirbtuvių pabaigoje visų recenzijų ištraukos pasirodys kultūros naujienų tinklaraštyje menufaktura.lt. Dvi stipriausios recenzijos bus publikuojamos Jaunosios kritikos forume m-puslapiai.7md.lt

Dirbtuvės skirtos 14-18 metų asmenims. Patirtis nebūtina!
Grupėje: 10 vietų.
Dirbtuvių dalyvio mokestis: 8 eurai (spektakliai nemokami)
Registruotis galima el. paštu iki liepos 5 d. egle@menuspaustuve.lt
Registruojantis reikalinga nurodyti savo vardą, pavardę, amžių, vieną sakinį apie save ir tai, ko tikitės iš šių dirbtuvių.
Užsiregistravusiems el. paštu pranešime informaciją dėl susimokėjimo.

Užsiregistravusiems, bet neatėjusiems į dirbtuves mokestis negrąžinamas. Netilpę į grupę galės laukti eilėje, jei atsiras vietų – pranešime!

Būtina dalyvauti visuose dirbtuvių programos renginiuose. Dauguma spektaklių rodomi kelias dienas, po kelis kartus. Dalyviai turės pasižiūrėti spektaklius iki jiems skirtų aptarimų sau patogiu laiku. Visų dirbtuvių susitikimų ir aptarimų vieta: Menų spaustuvė.

Dirbtuvių programa

LIEPOS 10 D., TREČIADIENIS

13:00 – 15:00 val. Menų spaustuvė
Kritikos dirbtuvių įvadas

LIEPOS 11 D., KETVIRTADIENIS

17:00 – 21:00 Bernardinų sodas
DVIRAČIŲ GALVOSŪKIS, Guixot de 8 (Ispanija)
interaktyvi instaliacija

19:00 – 19:25 Vinco Kudirkos aikštė
PASEKMĖS, Cia Moveo (Ispanija)
šokio ir kontaktinės improvizacijos spektaklis

20:00 – 21:00, Menų spaustuvė
Spektaklių „Dviračių galvosūkis″ ir „Pasekmės″ aptarimas

LIEPOS 12 d., PENKTADIENIS

12:30 – 13:00 Tymo turgus
BAKIULŲ MĖSINĖ, Pikz Palace (Belgija)
gatvės teatras

13:30 – 14:30, Menų spaustuvė
Spektaklio „Bakiulų mėsinė″ aptarimas

LIEPOS 13 d. ŠEŠTADIENIS

18:00 – 18:45 Vilniaus dailės akademijos kiemelis (Maironio g. 3)
GREGARIOUS, Soon Company (Švedija, Ispanija)
šiuolaikinis cirkas

21:00 – 21:45 Vingio parko estrada
EXIT, Cirque Inextremiste (Prancūzija)
šiuolaikinis cirkas

LIEPOS 14 d. SEKMADIENIS

14:30 – 16:30 Menų spaustuvė
Spektaklių „Gregarious″ ir „EXIT″ aptarimas

LIEPOS 17 D. TREČIADIENIS

11:00 – 13:00
Pirmasis recenzijų aptarimas, taisymas

LIEPOS 19 D. PENKTADIENIS

11:00 – 13:00
Antrasis recenzijų aptarimas ir dirbtuvių pabaiga

Apie dirbtuvių vedėją Aušrą Kaminskaitę:

Aušra Kaminskaitė – scenos menų kritikė, pradėjusi rašyti recenzijas 2011-aisiais, besimokydama Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jos tekstai publikuojami interneto svetainėse menufaktura.lt, 7md.lt, 15min.lt, dance.lt, taip pat žurnaluose „Nemunas“, „Teatras“, „Kultūros barai“, „Krantai“, „Menotyra“, „Bravissimo“. 2018-aisiais A. Kaminsakitė apdovanota Scenos meno kritikų asociacijos įsteigtu prizu „Teksto raktas“ už aktyvų tekstų rašymą ir kritiko profesijos problemų kvestionavimą. Kritikė nevengia nerti į Lietuvoje mažai nagrinėtas meno formas, tarp kurių – ir gatvės teatras, tad dirbtuvių metu galima tikėtis daug laisvės atradimams. Drauge bus mokomasi sudėti juos į tvarkingą struktūrą ir aiškiai ištransliuoti aplinkiniams.