„Studijos 2015“ parodoje Jaunimo darbo centras supažindins su EURES programa

Vasario 5-7 dienomis Lietuvos darbo biržos mobilus Jaunimo darbo centras pirmą kartą veiks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje 13-oje tarptautinėje mokymosi, studijų ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2015“.
Darbo biržos stende darbuotojai teiks informaciją ir konsultacijas jaunimui, organizuos interaktyvius užsiėmimus – testus ir profesijų labirintus. Čia bus pristatytos savanorystės idėjos ir supažindinta su EURES – informacija apie darbo ir mokymosi galimybes Europoje. Taip pat kartu su Darbo biržos specialistais jaunimą su situacija darbo rinkoje padės supažindinti Lietuvos darbo biržos socialiniai partneriai – darbdaviai. Darbo birža sieks kuo daugiau atsakyti į klausimus jaunimui.
Pasak „Litexpo“ parodų grupės vadovės Jolantos Masiulienės, išlaikydama savo aukštus standartus suteikti kuo daugiau žinių, nušviesti nuolat kintančią situaciją, sudaryti pasirinkimo mokytis ir dirbti galimybes Lietuvoje bei užsienyje paroda šiemet kviečia susipažinti su unikaliomis naujovėmis. Viena iš tokių, kaip įvardijo parodų grupės vadovė J. Masiulienė, yra Lietuvos darbo biržos dalyvavimas.
Lietuvos darbo biržos (LDB) direktoriaus pavaduotojo Alvydo Puodžiuko tvirtinimu, Darbo birža, antrus metus įgyvendindama Jaunimo garantijų iniciatyvą ir vykdydama ankstyvąją prevenciją, kad nedirbantys jaunuoliai iki 29 metų dirbtų ar mokytųsi, šioje parodoje sieks supažindinti su jaunimo darbo centrų veikla, jų teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis planuoti savo būsimą karjerą. „Jaunimo darbo centrai 29 šalies miestuose nemokamai informuoja ir konsultuoja visus apsilankiusius jaunuolius apie perspektyvias darbo rinkoje veiklos sritis, supažindina su kasmet rengiamais profesijų barometrais ir paklausiomis darbo rinkoje profesijomis bei situacija.
Parodoje „Studijos 2015“ lankytojų laukia ne viena naujiena – tris dienas vyks edukaciniai projektai, susitikimai, diskusijos ir konferencijos, kuriose į visų suinteresuotų grupių (tėvų, moksleivių, studentų, akademinės ir verslo bendruomenės) klausimus atsakys profesionalai iš visos Lietuvos. Parodos šūkis – „Išeini su atsakymu“. Koncentruotas parodos turinys apims karjeros planavimą, reikalingas profesijas, perspektyvias specialybes, visų pakopų studijas Lietuvoje ir užsienyje, kalbų mokymosi galimybes, studijų kokybę, verslumo įgūdžių ugdymą, verslo įmonių lūkesčius būsimam darbuotojui, asmeninių savybių išgryninimą, tikslų išsikėlimą, savęs pažinimą.
Daugiau apie parodą rasite čia: http://www.litexpo.lt/lt/event/67/show
Vilniaus teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro informacija