Tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „The COINS 2020“

Nepasirinkusiam karjeros kelio, susijusio su gyvybės mokslais, ko gero, bent kartą buvo iškilęs klausimas, kaip mokslininkai dirba laboratorijose. Vilniaus universiteto studentai jau penkioliktą kartą organizuoja „The COINS 2020“– tarptautinę gyvybės mokslų konferenciją, kurioje kiekvienas  galės prisiliesti prie gyvybės mokslų pasaulio.

 

„The COINS 2020“ – puiki proga besidomintiems gyvybės mokslais užmegzti naujas pažintis, diskutuoti ir gilinti mokslo žinias. Jauniesiems tyrėjams, studijuojantiems bakalauro, magistro bei doktorantūros studijų programose bus suteikiama galimybė pristatyti savo veiklą auditorijai gyvai ar stendinių pranešimų forma ir taip gauti įvertinimą bei patarimų iš specifinės mokslo srities specialistų. Kaip ir kasmet, taip ir į šių metų konferenciją iš įvairių Europos šalių atvyks žymūs mokslininkai, tarp jų ir Nobelio premijos laureatai.  Tyrėjai dalinsis savo patirtimi ir atradimais pranešimuose, kurių pasiklausyti galės visi dalyvaujantys renginyje.

 

Šių metų konferencijos naujiena – visuomenės įtraukimo programa, per kurios užsiėmimus dalyviai turės galimybę išbandyti tyrėjo vaidmenį: bus galima patiems paruošti preparatus ir juos stebėti pro mikroskopą. Programos dalyviai taip pat išbandys jėgas ir „Mobiliosios bioklasės“ – ThermoFisher Scientific Baltics įmonės ir VU studentų komandos projekto – organizuojamose pipetavimo varžybose ir išskirs DNR.

 

Per konferenciją bus organizuojama ir programa, skirta būtent moksleiviams. Į šią programą įtraukta informacinė paskaita apie Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vykdomas studijų programas, studentų veiklas, bei karjeros perspektyvas po studijų. Gyvybės mokslų centro tyrėjai ves praktinį užsiėmimą, tiriantį bakterijų laisvų ir imobilizuotų – įmaišytų į gelį ar įtvirtintų paviršiuje – fermentų aktyvumą. Taip pat kartu su tarptautinio sintetinės biologijos konkurso „iGEM Vilnius“ komandos nariais dalyviai grynins bakterijų žiedinę DNR, kurią analizuos naudodami elektroforezės metodą.

 

Tarptautinė konferencija „The COINS 2020“ vyks vasario 25-27 dienomis Gyvybės mokslų centre. Vilniaus universiteto studentai ragina nepraleisti progos praplėsti savo akiratį ir nusipirkti bilietą į renginį jau dabar!

 

Detalesnę informaciją apie programas ir bilietus galima rasti „The COINS 2020“ Facebook puslapyje, Instagram paskyroje bei interneto svetainėje www.thecoins.eu