Tarptautinė menininkų rezidencija „Išbandyk profesiją“

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras organizuoja plačios imties meninių specialybių tarptautinę jaunųjų menininkų rezidenciją „Išbandyk profesiją“. Rezidentų stovykla veiks 2019 metų liepos 19- rugpjūčio 2 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete.
Projektas skiriamas žymaus Lietuvos kompozitoriaus Eduardo Balsio 100-osioms gimimo metinėms pažymėti. Rezidencijos baigiamasis kolektyvinis darbas – teatralizuota E. Balsio dainų bei instrumentinių kūrinių koncerto „Aš – senas jūrininkas“ premjera Klaipėdos Laikrodžių muziejaus kiemelyje 2019 m. rugpjūčio 2 d.
Visos rezidentūros veiklos bus vykdomos side-by-side principu, sudarant sąlygas dalyviams semtis patirties iš vyresniųjų kolegų profesionalų. Projektui įgyvendinti bus suburta atlikėjų – solistų bei instrumentalistų – komanda ir jauna kūrybinė grupė – režisieriaus asistentai, spektaklio vadovai, scenografai, šviesų bei kostiumų dailininkai.
Teatralizuotas E. Balsio dainų bei instrumentinių kūrinių koncertas „Aš – senas jūrininkas“ yra įtrauktas ir į festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ programą bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro 2019/2020 m. sezono repertuarą. Jį planuojama rodyti įvairiose Klaipėdos bei pajūrio regiono kultūrinėse erdvėse.
Aktualizuojant E. Balsio kaip Lietuvos kompozitoriaus marinisto kūrybinį palikimą, vyks jo gyvenimui ir kūrybai pajūryje skirti susitikimai, pažintinės ekskursijos.
Svarbus projekto siekis – jaunųjų menininkų jūrinio mentaliteto ugdymas, savo šalies kaip jūrinės valstybės ne tik geografine prasme, bet ir politikos, ekonomikos, kultūros lygmenyse, suvokimo svarba. Šiam tikslui pasiekti bus rengiami susitikimai su įvairių sričių profesionalais, atkreipiant dėmesį į svarbias jūrinių institucijų ir uosto veiklas, darančias įtaką ne tik klaipėdiečių, bet ir visos šalies piliečių ekonominiam ir kultūriniam gyvenimui.

Reikalavimai
Rezidencijoje kviečiami dalyvauti konservatorijų, aukštųjų muzikos mokymo įstaigų studentai ir magistrantai bei absolventai nuo 18 iki 28 m.
Solistus dainininkus, choro dainavimo studentus (visų tesitūrų balsai: sopranai, altai, tenorai ir bosai) ir instrumentalistus (pianistus, mušamųjų instrumentų atlikėjus, bosinės gitaros atlikėjus, smuikininkus, altininkus, violončelininkus, fleitininkus, obojininkus, klarnetininkus, fagotininkus) kviečiame siųsti savo CV, motyvacinį laišką, laisvos formos sutikimą dėl asmens duomenų ir atvaizdo naudojimo projekto viešinime ir video įrašus („YouTube“ ar „Wimeo“ nuorodas), kuriuose užfiksuota jūsų profesinė veikla iki 2019 m. liepos 1 d. el. paštu rezidencija@kvmt.lt.

Pretendentus į režisieriaus asistentus, spektaklio vadovus, scenografus, šviesų bei kostiumų dailininkus ar kitų sričių menininkus kviečiame siųsti savo CV, motyvacinį laišką, laisvos formos sutikimą dėl asmens duomenų ir atvaizdo naudojimo projekto viešinime iki 2019 m. liepos 1 d. el. paštu rezidencija@kvmt.lt

Komisijos atrinkti kandidatai bus informuoti per 10 darbo dienų.
Rezidencijos dalyviai bus nemokamai apgyvendinti Klaipėdoje.

Programa
Rezidencijos metu numatomi meistriškumo kursai, seminarai bei lauko provokacijos atvirose erdvėse, susitikimai su muzikinio teatro, aktorinio meistriškumo specialistais, meno vadybininkais. Rezidentai turės galimybę ne tik tobulinti savo muzikinius įgūdžius, bet ir gilintis į asmeninės vadybos principus, sėkmingos karjeros formavimo dėsnius.
Programos pradžia liepos 19 d.
Registracija vyks liepos 19 d. 10.00 Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete
Numatomos kasdieninės repeticijos nuo 10.00 iki 13.00 ir nuo 17.00 iki 21.00
Programos vadovai: dirigentas Egidijus Miknius ir režisierė Rūta Bunikytė
Programos pabaiga – teatralizuota E. Balsio dainų bei instrumentinių kūrinių koncerto „Aš – senas jūrininkas“ premjera Klaipėdos Laikrodžių muziejaus kiemelyje 2019 m. rugpjūčio 2 d.

 

 

Šaltinis