Tarptautinė Savanorių diena Vilniaus jaunimo informacijos centre

Gruodžio 5 diena nuo 1985 m. yra minima kaip Tarptautinė Savanorių diena. Šia proga Vilniaus neformaliojo ugdymo ir Savanorių centras surengė neformalų pasibuvimą kartu su savanorius priimančių organizacijų atstovais, savo savanorystės patirtimi sutikusiais pasidalinti jaunuoliais bei visais, besidominčiais savanoriška veikla.

Renginio metu buvo pristatyta savanorystė, jos rūšys, nauda ir galimybės. Apie tai, kur šiuo metu galima savanoriauti pasakojo skirtingos savanorius priimančios organizacijos.  „Žalianamio – atviro jaunimo centro“ atstovė Gintarė pasakojo, kaip sugalvojo naujus užsiėmimus jaunimui ir taip iš savanorės tapo darbuotoja. Tuo tarpu šio centro savanoris – Nikita – dalinosi įspūdžiais, kaip nesunkiai čia galima įgyvendinti savo idėjas ir kokie atviri bei draugiški žmonės lankosi centre. „Maisto banko“ atstovė Dovilė kalbėjo apie šios organizacijos augimą, kuomet iš vieno žmogaus „Maisto bankas“ tapo žinomiausia ir didžiausia Lietuvoje organizacija, kuri rūpinasi nepriteklių kenčiančiais žmonėmis bei pabrėžė, kad to nebūtų pasiekę be gausaus savanorių būrio. Organizacijos „Mes Darom“ darbuotoja Justina pasakojo apie šiuo metu vykdomus projektus, kurie padeda kovoti su aplinkos tarša, ir kvietė prie veiklų prisijungti ir savanorius. Globalios jaunimo valdomos organizacijos AIESEC Lithuania atstovė dalinosi apie organizuojamus projektus, kurie suteikia jaunuoliams išskirtinį šansą išvykti į tolimą šalį savanoriauti.

Abiturientas Donatas užsidegęs pasakojo apie jo gyvenimą pakeitusią savanorystę ir norą ateityje dirbti darbą susijusį su savanoriška ir socialine veikla. Tuo tarpu Viktorija kalbėjo apie didelę aistrą savanoriauti, kuria galiausiai užkrėtė net savo mamą. Vilniaus Minties gimnazijos kūno kultūros mokytoja Nijolė dalijosi savo ilgamete savanorystės patirtimi sporto srityje, kuria sudomino ir mokinius. Savanorių centro darbuotoja Indrė papasakojo, ką daryti, norint išvykti savanoriauti į užsienį bei taip pat pasidalino savo pačios tarptautinės savanorystės patirtimi Turkijoje. Renginio pabaigoje visi žaidė nuotaikingą protmūšį, kurio metu sužinojo daug įdomių aspektų apie savanorystę globaliu mastu.