Teisininkų dienos 2019

Teisininkų Dienos (TeDi) – kasmetinis Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Teisės fakultete (VU SA TF) organizuojamas renginių ciklas, pradėtas organizuoti nuo 1980 m. Šiais metais renginys vyks balandžio 8-12 dienomis. Įkvėptos aktualijų, Teisininkų Dienos yra orientuojamos į globalų teisininko įvaizdį, kurį tobulėti skatina liberalios vertybės. Visų Teisininkų Dienų 2019 renginių dalyviai bus skatinami atsižvelgti į renginio tematiką bei pagrindinę mintį.

Šiemet VU SA TF TeDi 40-mečio proga Lietuvos teisininkams žada daug įvairių ir naujų veiklų:
Atidaromoji konferencija – renginių ciklą „Teisininkų Dienos 2019“ pradedanti dalis, kuri kiekvienais metais atkreipia ne tik teisės studentų, bet ir visuomenės dėmesį. Šiemet konferencijoje pasirodys tokie pranešėjai kaip Doc. dr. Juozas Galginaitis, Doc. dr. Jurgita Paužaitė – Kulvinskienė, Dr. Rimvydas Norkus. Pranešėjai kalbės apie teisėjų nepriklausomumą, teisėjų etikos ir drausmės pažeidimus bei teisminės valdžios efektyvumą mūsų valstybėje. Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu bei publikuojama plačiu mastu. Konferencijos partnerė LR advokatūra dalyviams skirs kvalifikacijos kėlimo balus bei pažymėjimus.
Naujiena šių metų TeDi – renginių ciklas „Buvo kaip buvo“. Renginio idėja – sukviesti įvairaus amžiaus, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto absolventus ir pokalbių metu pažinti šiuos žmones ne per karjeros pasiekimų prizmę, bet truputį daugiau sužinoti apie jų asmenybes, linksmiausius nutikimus, nepasisekimus ar išgyvenimus. Jau kalbinome prof. V. Kūrį bei R. Valiūną, o jau balandžio 9 dieną kalbinsime dar vieną teisininkų bendruomenei svarbų žmogų. Be to, šiemet teisininkus ELSA Lietuva organizuojamas konkursas „Pro et Contra“. Konkursas skirtas teisės studentams, norintiems išbandyti savo jėgas bei praplėsti teisines žinias. Konkursas vyksta dviem etapais. Atrankiniame ture rašoma esė, o 12 geriausių komandų patenka į finalinį etapą, kurio metu varžosi teisminėje inscenizacijoje.
Taip pat VU SA TF visuomenei šiemet dovanoja ir tradicija tapusias naktines orientacines varžybas, studentų ir dėstytojų pamėgtą protmūšį. Be to, kaip ir kiekvienais metais studentai aukciono metu galės nusipirkti vakarienę su visuomenei pripažįstamais asmenimis, dalyvauti ekskursijose su dėstytojais ir kitas patrauklias veiklas. Renginį vainikuos Uždaromasis vakaras, skirtas sujungti VU, teisininkų bei svečių bendruomenes!
Balandžio 11 dieną visų laukia SMD baigiamoji konferencija. VU TF Studentų mokslinės draugijos baigiamoji konferencija, kuri suburia VU TF mokslininkus, studentus, besidominčius teisinėmis inovacijomis. Tai pusmečio darbą vainikuojantis renginys, kuriame komisijos atrinktos 6 geriausiai mokslinį straipsnį parašiusios komandos pristato savo darbus. Jaunieji teisės mokslininkai pateiks savo įžvalgas apie iškylančias problemas teisiniame reguliavime bei pateiks galimus jų sprendimo būdus. Kompetentingos komisijos bei žiūrovų balsų visuma lemia, kurios trys komandos gaus didžiąsias VU TF Alumni įsteigtas stipendijas.
Renginių programą ir daugiau informacijos rasite čia: bit.ly/teisininkudienos
VU SA TF paruošė geriausias dienas Jums, sekite naujienas www.tedi.lt ir Facebook puslapyje Teisininkų dienos bei dalyvaukite!