Trispalvės Lietuvos šimtmečio jaunimas

Kokia yra 1918 m. vasario 16-osios reikšmė ir prasmė? Kas yra Trispalvės šimtmetis? Kaip jaunas žmogus prisidėjo prie Nepriklausomybės atkūrimo ar kaip prasidėjo Roko maršas per Lietuvą?

Visą šį šimtmetį Lietuva gyveno su trispalve – ji buvo Basanavičiaus kartos kūrinys, ji plevėsavo emigracijoje ir net buvo ištraukiama iš spintos ir pakabinama kaip protestas prieš KGB valdomą santvarką įvairiose sovietinės Lietuvos vietose. O jau su Sąjūdžiu ir Baltijos keliu ji sukūrė trispalvės jūros fenomeną. Tai žymėjo „Trispalvės Lietuvos Valstybės“ idėją, kurios pagrindiniais vėliavnešiais tapo jaunimas, savo maksimalizmu, veržlumu, nebijojimu rizikuoti bei moderniomis idėjomis kūręs naują, Maironio žodžiais tariant, „jauną tėvynę“, įprasmintą 1918-ųjų metų Vasario 16 –osios Nepriklausomybės Aktu.

Minėdami Tarptautinę jaunimo dieną, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, kartu su Jaunimo Reikalų Departamentas kviečia į iniciatyvos „TRISPALVĖS Lietuvos jaunimas“ pristatymą! Laiko juostą, kurios pagrindine ašimi tapo jaunas žmogus, pristatys ją kūrę istorikai, nuo pirmųjų jaunimo organizacijų iki iniciatyvaus jaunimo, keičiančio šiandieninės Lietuvos veidą.

Apie jauną žmogų 100 metų bėgyje kalbėsime su Barbara Stankevič – istorijos mokslų daktare, MRU lektore, Simonas Teskevicius – Istorijos instituto doktorantu, aistringu keliautoju ir išskirtinių kelionių organizatoriumi bei su Aušra Terleckaitė – Istorijos instituto doktorante

Daugiau informacijos apie iniciatyvą čia: https://trispalves.jrd.lt/