„Urban Earth Lovers Lietuva“ merginų duetas

Ar kada susimąstei, kiek plastiko sunaudojame kiekvieną dieną? Kiek daug turime kasdieninių įpročių, kurie yra labai žalingi gamtai? O kaip jų atsikratyti?

Miglė ir Laura – merginos, kurios visą gyvenimą norėjo sukurti aplinkai prasmingą verslą. Jų įkurta parduotuvė Urban Earth Lovers Lietuva, ne tik puikiai atitinka jų minimalistinį gyvenimo būdą, bet ir skatina kitus būti tolerantiškiems gamtai.

Parduotuvės įkūrėjos stengiasi padėti miesto žmonėms gyventi sąmoningiau ir atsakingiau. Padėti gyventojams grįžti arčiau to, kas tikra. Keisti įpročius, kurie yra toksiški mūsų savijautai ir aplinkai.

 

– Kaip kompostuoti 50 kv. m. Vilniaus senamiesčio bute?

– Kaip sumažinti savo spintą iki 33 drabužių?

– Kaip atsisakyti plastikinių šiaudelių ir vienkartinių produktų?

– Kaip sukurti sveiką harmoniją tarp savo poreikių ir gamtos?

Atsakymus į šiuos klausimus bei Lauros ir Miglės asmenines (ne)sėkmės istorijas sužinosime renginyje ,,Miesto minimalisčių istorijos” šį šeštadienį (02 23 d.) 18 valandą PPC OZAS VAGA knygyne.

 

Daugiau apie renginį ir apie tai kaip kilo ,,Urban Earth Lovers Lietuva” idėja pasakoja aplinkai draugiškos parduotuvės įkūrėjos.

 

Trumpai papasakokite apie save ir  „Urban  Earth Lovers Lietuva“, kuo ši organizacija užsiima? Kaip kilo idėja įkurti „Urban  Earth Lovers Lietuva“?

 

Viskas prasidėjo nuo minimalizmo. Turbūt tai mus ir subūrė į komandą. Kalbėdamos apie minimalizmą galvoje turime ne interjero dizaino stilių, o sąmoningą pasirinkimą teikti prioritetą asmeniniams tikslams, mėgstamai veiklai, artimiesiems, vietoje varginančio noro turėti daugiau daiktų ir materialinių pasiekimų. Įsileidus minimalizmo filosofiją į kasdieninę buitį, gana organiškai pasukome aplinkai draugiško gyvenimo link. Jaučiame atsakomybę už kiekvieną daiktą savo namuose, todėl stengiamės rinktis mažiau ir tik tuos produktus, kurių gamyba, tiekimas ir perdirbimas draugiški žmonėms ir gamtai.
Aplinkai draugiško gyvenimo istorijomis ir patarimais pradėjome dalintis Facebook ir  Instagram paskyrose – jos sulaukė kelių tūkstančių sekėjų, o mus tai motyvavo tęsti pradėtus įpročius.

 

Abi visada norėjome sukurti prasmingą verslą, kuris prisideda prie globalių problemų sprendimo, atitinka mūsų gyvenimo būdo vertybes. Lietuvoje atsiranda kūrėjų, kurie patys gamina ilgaamžius, aplinkai draugiškus produktus. Tačiau mums pasirodė sudėtinga ir nepatogu pirkti po vieną prekę atskirose parduotuvėse, o tokių pavienių prekių pristatymas nėra draugiškiausias gamtai. Šiuo metu internetinėje parduotuvėje po „Urban Earth Lovers“ prekės ženklu pardavinėjame aplinkai draugiškus produktus namams ir keliaujantiems. Savo pirkėjams davėme pažadą, kad prekės juos pasieks pakuotėje be plastiko, kuri nesukuria papildomų atliekų. Taip pat teikiame paslaugas tvariam verslui.

 

Kuo Jūsų gaminiai išskirtiniai ?

 

Daug laiko ir pastangų skiriame prekių asortimento paieškai ir atrankai. Vadovaujamės keliais esminiais principais: produktas pakeičiantis įprastai naudojamus vienkartinius plastikinius gaminius, yra ilgaamžis ir patvarus, pagamintas etiškai ir tausojant gamtą. Bendradarbiaujame su patikimais lietuvių ir užsienio prekių ženklais.

Ką sužinosime atėję į renginį „Miesto minimalisčių istorijos“? Kuo šis renginys įdomus ir naudingas ?

 

Renginio metu „Urban Earth Lovers Lietuva“ įkūrėjos Laura ir Miglė dalinsis asmeninėmis (ne)sėkmės istorijomis apie aplinkai draugišką ir minimalistinį gyvenimą mieste. Kaip kompostuoti 50 kv. m. Vilniaus senamiesčio bute, kaip sumažinti savo spintą iki 33 drabužių, atsisakyti plastikinių šiaudelių ir vienkartinių produktų, sukurti sveiką harmoniją tarp savo poreikių ir gamtos.

 

Savo puslapyje rašote ir facebook paskyroje dalinatės įdomiais patarimais, kuo jie naudingi? Kaip Jums pačioms sekasi šiuos patarimus pritaikyti buityje?

 

Savo paskyrose siekiame įkvėpti kitus sąmoningesniems pasirinkimamas. Daugelį dalykų, kurie yra toksiški mūsų savijautai ir aplinkai, darome tiesiog iš įpratimo. Dažnai mums trūksta žinių ir motyvacijos keisti susiformavusius ir su mumis suaugusius įpročius. Minimalizmą gyvenime ir namuose mums padeda išlaikyti tam tikri ritualai, kuriuos sąmoningai kartojame tol, kol tai tampa gyvenimo būdo dalimi. Pavyzdžiui, visada kuprinėje nešiojamės metalinę gertuvę ir metalinį šiaudelį, nebegeriame ,,takeaway” gėrimų – kava mėgaujamės iš keramikinio puodelio kavinėje. Investuojame į kokybę, o ne kiekybę. Pirkdamos maisto ir kitus produktus perskaitome etiketę, įvertiname sudėtį, aplinkosauginius ženklus, pakuotę.

Miesto žmogus, kuris nori pabandyti aplinkai draugišką gyvenimą gali pradėti nuo tempo sulėtinimo. “Slow” gyvenimo filosofija, kuri apima mūsų valgymo įpročius, apsipirkimą, laisvalaikį, madą – yra tvarus aplinkai draugiško gyvenimo pagrindas. Lėtesnio gyvenimo tempo privalumai – daugiau laiko veikloms ir žmonėms, kurie tau patinka. Daugiau gamtos, skaitymo, pasivaikščiojimų ir pokalbių. Mažiau nerimo ir nereikalingų daiktų.

 

Susitikime Vasario 23 d., šeštadienį, OZAS VAGA 18 valandą. Renginys nemokamas! Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/2217168035163128/