Vasara skirta savanorystei!

VšĮ „Vilniaus neformaliojo ugdymo ir savanorystės centras“ kartu su Vilniaus jaunimo informacijos centru vasarą organizavo projektą – „Savanorystės vasara‘19“, skirtą supažindinti žmones su savanoryste ir savanoriškos veiklos galimybėmis jų aplinkoje. „Savanorystės vasara’19“ – tai iniciatyva, kurioje buvo galima išbandyti savanorystę organizacijose, įstaigose, įvairiuose renginiuose, susipažinti su visuomeniniu gyvenimu, organizacijos/ įstaigos veikla. Šia iniciatyva buvo siekiama įtraukti į ilgalaikę savanorišką veiklą ir suprasti jos reikšmę, o taip pat skatinti užimtumą vasaros metu bei mokymąsi neformaliai.

Projekte užsiregistravo daugiau nei šimtas dalyvių, iš kurių ypač aktyviai savanoriavo apie 30 įvairaus amžiaus žmonių. O savanorystės vietų būta nemažai ir labai skirtingų. Prie projekto prisijungė net 18 organizacijų ir įstaigų: LR Teisingumo ministerija, Gyvūnų globos organizacija „LESĖ“, Kalėjimų departamentas prie LR Teisingumo ministerijos, Go Vilnius, Eurodesk Lietuva, AIESEC Lithuania, Vilniaus kultūros centras, Stovykla „Tolieja“, Menų spaustuvė/ Arts Printing House, Jaunieji Maltiečiai, Mes Darom, „Socialiniai rašiniai“, festivalis „Jump Vilnius“, VšĮ „Tarptautinis maratonas“, „Maisto bankas“, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Nacionalinė Dailės Galerija.

Dalis dalyvių savanoriavo ne vienoje vietoje, tad išmoko nemažai naujų dalykų, išdrįso ką nors padaryti pirmą kartą, išėjo iš komforto zonos ir taip šiek tiek ūgtelėjo. Per šventinį susitikimą dalyviai buvo kviečiami užrašyti savo mintis apie projektą ant popieriaus lapo. Šios mintys labai šviesios! Štai keletas jų…

Šio projekto metu išmokau… „bendrauti su vyresniais žmonėmis“, „nebijoti išbandyti kažką naujo“, „planuoti savo laiką“, „džiaugtis mažais dalykais“, „prisitaikyti prie aplinkybių“.

Supratau, kad savanorystė… „gali pakeisti gyvenimą“, „yra kelias į ateitį“, „prasminga ir naudinga veikla, turinti begalę pliusų“, „moko vertinti svarbiausius gyvenimo dalykus“, „suteikia džiaugsmo“.

Jeigu šią vasarą nebūčiau savanoriavęs… „sėdėčiau prie kompiuterio“, „miegočiau iki pietų“, „praleisčiau laiką veltui“, „nebūčiau susipažinusi su nuostabiais žmonėmis“, „veikus nieko įdomaus ir prasmingo“.

Taigi projektas dalyviams buvo įdomus ir naudingas, atnešė daug prasmingų akimirkų, leido pažinti save per naujus iššūkius. Tad vasara nenuėjo veltui! O organizatoriai džiaugiasi dar ir tuo, kad dalis dalyvių pasiliko savanoriauti labiausiai patikusioje vietoje.

 

Savanoriai neliko be padėkos, jiems buvo įteiktos rėmėjų – Knygynų tinklo VAGADomino teatro ir Sushi Express –  įsteigtos dovanos.