Vilniaus jaunimo CV | Algimantas Černiauskas

Atviras Vilniaus jaunimo CV kartu su kūrybininku Algimantas Černiauskas❗️Paskaityk! Galbūt ir Tave įkvėps Jo užsidegimas 👇

Prisistatyk! Papasakok apie save ir vystomą veiklą

Paprastai esu pristatomas kaip tapytojas, tačiau jaučiuosi baigęs ar bent jau laikinai sustabdęs šią karjerą, nes be eksperimentuojant su įvairiais kūrybiniais žanrais tapybos sąvoka man prarado bet kokią reikšmę. Tapyba prasideda tada, kai ją atpažįsti ir tiek. Tam nebūtina tapyti paveikslus. Organizuoju įvairius renginius, vakarėlius, kuruoju savo ir kitų menininkų parodas, statau instaliacijas, kuriu muziką ir atlieku gyvus pasirodymus, kuriuos vadinu performansais. 🎧 Kartais užsiimu publicistika, kuriu iliustracijas.
Ilgą laiką niekinau teatrą kol galiausiai pastebėjau, jog ir pats užsiimu tam tikru teatru, kuris vyksta čia ir dabar. Visa tai vyksta siekiant bei mokantis tam tikro naujumo, kurį man suteikia Vilniaus miesto bendruomenė ir džiaugiuosi, jog galiu tuo įkvėpimu pasidalinti ir su kitais.
Taip pat turiu dvi neformalias paveikslų kompanijas: Balta Kreida / White Chalk, kurioje plėtoju piešimo kreida galimybes ir Blackout Paintings, kurioje prisistatau esąs tapybos dizaineriu ir ikonoklastu (naikinam atvaizdus). Dirbu ne vienas, turiu nuostabių bendražygių, su kuriais kartu ieškome naujų kūrybinių plėtočių Vilniaus kultūriniame gyvenime. 🤩

Kaip ir kodėl nusprendei užsiimti būtent šia veikla?

Nežinau ar tinka sakyti jog nusprendžiau. Greičiausiai taip tiesiog susiklostė vengiant sprendimų, kurie varžytų mano veiksmus. Ieškau kūrybiškumo savyje ir laisvės gyvenime. Dažnai esu spontaniškas. Būna, jog imi ir įgyvendini kokį projektą nukritusį termino išvakarėse… o būna jog vilkini vilkini. Visaip būna. Esu gavęs pasiūlymų, su kuriais nesusitvarkiau dėl elementaraus laiko stygiaus, atidavęs prioritetus kitiems, galbūt mažiau populiariems projektams.
Mėgstu juokauti, jog dirbu apčiuopomis per tamsą. Ieškau žvakutės, kuria galėčiau pasišviesti kambario duris. Beieškodamas esu priėmęs sau daug nepalankių sprendimų, bet juk taip smagu juoktis iš pasekmių! Ką bedarytum – susilauksi vaisių. ☘️
Giliai širdyje vertinu grožio paieškas. Žmonės visais laikais ginčijosi dėl to grožio: kas tai, kur tai? Tikėtina, jog tas grožis tėra paprasčiausiai kiekvieno iš mūsų patyrimas.

Kodėl savo veiklą plėtoji Vilniuje?

Šis miestas tapo mano namais❤️, kuriuose begyvenant sunku nepastebėti, jog šioje vienoje iš Europos sostinių – begėdiškai daug neišnaudotos erdvės kūrybai. Tikiu šia vieta ir žinau, jog viskas bus gerai. Čia sutikau žmonių, su kuriais man gera pasinerti į kūrybinę būtį. Tiesa, iki kol juos sutikau – teko nemažai paklaidžioti, eiti aplinkeliais. Baigęs studijas dar ilgai ieškojau savęs tarp žmonių. Kartais šis miestas atrodo toks pilkas, bet mes juk žinome, jog procesai užtrunka.
Nepaisnat visų džiaugsmų, kuriuos čia randu – dažnai jaučiu, jog Vilnius mane ne tik maloniai svaigina, bet ir kelia klausimus, o kodėl aš visa tai darau čia? Jau nemažai pavyko visko pridaryti. Pridirbti, sukurti. Galbūt vieta laisvai galėtų būti Berlynas, Niujorkas arba Saigonas? Pasaulis toks platus… bet lygiai taip pat tai galėtų būti ir pvz toks mielas miestelis kaip Merkinė. Kaip ten bebūtų – Vilnius tapo man brangiu kiemu, žaidimų aikštele, patirties tramplynu. Nepaisant įvairių nusivylimų – suvokiu, jog niekas nevyksta veltui.

Kaip manai, ar Vilnius draugiškas jaunimui?

Mane supanti miesto bendruomenės dalis yra kultūringa, išsilavinusi ir atvira pasauliui, o taip pat žinoma – draugiška jaunimui. ❗️ Man trisdešimt. Tikriausiai tai yra ta vadinamoji „brandaus jaunimo kategorija“, nors anaiptol nesijaučiu subrendęs. Nesu tikras kas yra branda ir jaučiuosi tarsi mokyčiausi kažko, ko galbūt jau turėčiau būti išmokęs. Man tebepatinka žaisti, o savo brandžiausius meno kūrinius jaučiuosi sukūręs būdamas aštuonerių.
Kaip ten bebūtų mano atveju, žinau, kad yra gausybė įvairių organizacijų ir programų padedančių jaunimui atrasti būdus sėkmingam gyvenimo startui šiame mieste ir platesniame pasaulyje.🌎

Ar turi Vilniuje savo mėgstamiausią vietą?

Myliu visą Vilnių, nepaisant to, koks jis kartais atrodo lėtas, pilkas ir negražus, bet jis pilnas informacijos, amžių klodų, klaidų, pasakų, stebuklų, o svarbiausia – jaunos gyvos energijos. Tik spėk gyventi ir susimildamas – neignoruok istorijos.

Egzistuoja daug brangių vietų, bet lai atsakysiu – viena brangiausių šiuo metu tai kavinė, kurioje dirbu. Kažkada dirbau knygyne, bet iš knygų pardavėjo persikvalifikavau į barmenus. Po ilgų antropologinių tyrimų tai vienoje, tai kitoje miesto užeigoje – galiausiai radau barą, kuriame man gera matyti besiilsinčią šviesuomenę. Tai kultūringiausias klubas mieste, įsikūręs tiesiai po kultūros ministerijos langais, virš buvusio Reformatų skvero slenksčio, pas didžiąją Zylę – The Great Tit. Užsukite aplankyti.😉

Ko palinkėtum vilniečiams ir miesto svečiams?

Kurkite ir mylėkite save.❤️❗️