Vilniaus jaunimo CV | Austėja Šutaitė

🤩Vilniaus jaunimo CV rubrikoje pristatome Austėja Šutaitė🤩! Drąsią, jauną ir iššūkių ieškančią keliauninkę! Nuo pirmųjų studijavimo dienų mergina pradėjo savo keliones po Europą. Pasiskaityk, gal ir Tave Austėjos istorija įkvėps 😍

🔸 Prisistatyk! Papasakok apie save ir vystomą veiklą?

😁Labas! Esu Austėja, 21-erių metų gryno kraujo aukštaitė, o tiksliau – rokiškietė. Jau trejus metus studijuoju tarptautinę ir tarpkultūrinę komunikaciją Mykolo Romerio universitetas 🎓. Tačiau tik atvykus į Vilnių su šypsena taikiausi į tolimesnius kraštus. Pirmaisiais studentavimo metais jėgas išbandžiau dirbdama ne tik Vilniuje, bet ir užsienyje. Kelis kartus palikus Lietuvos žemes suvokiau, kad noriu susikrauti kuprinę ir ilgesniam laikui išvykti į tolimą kelionę😅. Dėliodama sudėtingus ateities planus, kurie sukosi aplink užsienį, gavau auksinę galimybę išbandyti Erasmus+ teikiamas galimybes. Per trejus metus aplankiau Angliją, Airiją, Italiją, Norvegiją, Turkiją, centrinę Europą (Lenkiją, Čekija, Vengrija, Slovakiją, Vokietiją) ir šiuo metu semiuosi patirties Gruzijoje 🤩.

Savo veiklą šiuo metu galėčiau įvardinti kaip keliavimą ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje 😁. Per visą laikotarpį sutikau šimtus naujų veidų už Lietuvos ribų ir galiu drąsiai teigti, kad po mūsų juoką žadinančių susipažinimų bei ilgų pokalbių jie žino, kad Vilnius yra Lietuvos sostinė🇱🇹.
Labai džiaugiuosi, kad po visų mano kelionių, dalis sutiktų žmonių, atvyksta į Vilnių, o ir aš gaunu progą aplankyti jų gimtuosius kraštus 😍.

🔸 Kaip ir kodėl nusprendei užsiimti būtent šia veikla?

Jaunystė yra nuostabus laikas, todėl tikiuosi jį išnaudoti kaip AŠ noriu, patirti kiek įmanoma daugiau ir pažinti pasaulį 🌏. Kelionės man ne tik pramoga, tai labiau yra priemonė išbandyti save, sužinoti savo galimybes, sugebėjimus, gal net atrasti tą paprastą, šiltą ugnelę, kuri vestų mane į priekį. Nenoriu savęs stabdyti, todėl tikiuosi jog po studijų ir visų kelionių bei patirčių būsiu visapusiškai žengusi didelį žingsnį į priekį ir sau atvėrusi visus galimus kelius 🤩!

🔸 Kodėl tiek keliaudama sugrįžti į Vilnių?

Man Vilnius yra idealaus dydžio miestas/ sostinė 😍. Esu iš mažo miestelio, todėl dažnai keliaudama jaučiu, kad gyventi didžiuliame mieste yra ne man, visko per daug, bet nesinori, kad būtų ir per mažai, o Vilnius yra idealus – jaukus, paprastas, bet tuo pačiu ir ypatingas, be abejonės galintis daug pasiūlyti. Be to, kuomet rinkausi kur studijuoti, manau, kaip ir daugumai, Vilnius buvo pirmoje vietoje. Vis dar džiaugiuosi savo pasirinkimu 😁.

🔸 Kaip manai, ar Vilnius draugiškas jaunimui?

Žinoma🤩! Įvairūs renginiai, naktinis gyvenimas bei žiemos pabaigoje saule pasidžiaugti išėję aplinkiniai yra puiki galimybė pajusti, koks šis miestas yra gyvas☀️! Manau, po truputį ir darbuotojai į jaunus žmones žiūri palankiau, o ir apskritai jaunas žmogus gali išbandyti save įvairiose šiame mieste siūlomose veiklose.

🔸 Ar turi Vilniuje savo mėgstamiausią vietą?

Sunku išsirinkti vieną vietą, bet tikriausiai tai bus senamiestis 🥰. Ir ne veltui jis yra įtrauktas į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą! Kuomet pas mane atvyksta svečiai ar šeimos nariai, džiaugiuosi, kad turiu galimybę vėl praeiti jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Iš tikrųjų, turiu ir savo maršrutą: nuo Vilniaus miesto savivaldybė per Nerį iki Aušros vartų (puikus maršrutas šiltoms pavasario dienoms 😉) Na, o ką kalbėti apie pabėgimą nuo miesto ir pastovaus judėjimo prie Žaliųjų ežerų ar į Vingio parką!

🔸 Ko palinkėtum vilniečiams ir miesto svečiams?

Vilniečiams linkiu atrasti Vilnių iš naujo! Kiekvieną kartą man jį palikus ir vėl grįžus, jį atrandu vis modernesnį ir patrauklesnį turistams ir, žinoma, gyventojams😍. Svečiams, o ypač užsieniečiams – nenuvertinti Lietuvos ir jos sostinės! Manau Vilnius greitai bus dar populiaresnis tarp keliautojų! Aš dėl to dėsiu visas pastangas 😀❤️