Vilniaus jaunimo CV | Justas Taroza Naudolaitis

Vilniaus jaunimo CV  rubrikoje kalbiname Justas Taroza Naudolaitis (20). Justas yra pradedantis mados dizaineris , kurio darbus greitai galėsime išvysti didžiausiame Baltijos šalių mados festivalyje.

Prisistatyk! Papasakok apie save ir vystomą veiklą.

Šiuo metu laikau save pradedančiuoju ir tvirtai pirmais žingsniais žengiančiu mados dizaineriu Vilniuje. Esu freelancer’is ir šiandien savo veiklą plėtoju savose gairėse. Naujausias projektas – mano ir mano bendramintės Augustė Zukaitė kolaboracinė multisezoninė kolekcija pavadinimu “Erozija”. Su šia kolekcija pasirodėme jau įvykusiame mados startuolių renginyje Konkurso „Injekcija“ finalas, kur tapome vieni iš šiųmetinių finalininkų, gavusių kvietimą dalyvauti tolimesniame renginyje Mados infekcija (Official page). Čia pasirodysime su jau žinomais Lietuvos mados dizaino vardais.

Kodėl būtent ši veikla?

Mada man, kaip kūrėjui, nebuvo svetima. Dar ankstyvosiose savo esminio kūrybinio identiteto paieškose itin “prijaučiau” šiai kūrybos sričiai. Mada jaudina, pykdo, verčia susimąstyti, leidžia išvis negalvoti. Tai sritis, kuri man stipriausiai rezonuoja emociją ar energiją, kas – itin svarbu kuriant.

Kodėl savo veiklą plėtoji Vilniuje?

Veiklą plėtoti Vilniuje pasirinkau dėl praeitąmet prasidėjusių studijų, “kostiumo dizaino” Vilniaus dailės akademijoje. Kaip (ne)gaila studijas nutraukiau. Vilnius, kaip lokacija, man dar nėra finalinis. Kadangi, esu iš Klaipėdos, Vilnius skleidžia stipresnę kūrybinę energiją, nes čia yra daugiau žmonių, kas padeda pasisemti naujų įdėjų, minčių. Sostinė pasižymi kultūrų, skonių, pažiūrų įvairove, kas skatina atrasti ką nors naujo, jaustis laisvu.

Kaip manai, ar Vilnius draugiškas jaunimui?

Manau, jog Vilnius yra draugiškas jaunimui. Savo kultūrinėmis, meninėmis, pramoginėmis, opcijomis jis yra atviras jaunam žmogui. Net turint omenyje paties miesto energiją, būtų galima teigti, jog Vilnius turi savitą, išskirtinį jausmą, tvyranti nuo didžiausių aikščių iki siauriausių gatvelių.

Mėgstamiausios Vilniaus vietos ir rajonas/-ai?

Mėgstamiausios lokacijos Vilniuje – senamiestis ir naujamiestis. Naujamiestis gal net labiau. Ir jei specifiskai, tai visa Mindaugo gatvės atkarpa nuo kauno gatvės iki tauro kalno. Pastatai, gatvelės, kiemeliai tarytum iš filmo. Itin man jaukus kampelis.

Ko palinkėtum vilniečiams ir miesto svečiams?

Vilniečiams ir miesto svečiams palinkėčiau pažinti miestą tokį, koks jis yra, pajusti šito miesto išskirtinę energiją, nepatingėti pasidomėti vietinėmis parodomis, renginiais, aplankyti kuo daugiau įvairiausių kultūrinio turinio turinčių renginių ir be abejo pamėginti bent akimirkai “prisisiurbti” vilnietiškos dvasios.