Vilniaus jaunimo CV | Lina Sereičikaitė

Pristatome Vilniaus jaunimo CV pašnekovę Lina Sereičikaitė. Lina, molekulinės biologijos pirmą kursą baigusi studentė, turi rimtai suplanuoti savo dienotvarkę, nes kiekviena minutė jai tarsi dar viena galimybė įgyvendinti savo idėjas, kurios dažnai liečia ne tik jos asmeninius interesus ir gerovę, bet ir visuomeninius, aplinkosaugos ar sveikatos klausimus. Tarp visų šių veiklų Lina nepamiršta savanorystės, meno ir sporto. Kviečiame susipažinti ir pažvelgti į šios jaunos energija trykštančios ir vietoje nenustygstančios merginos užsiėmimus ir veiklas. Galbūt, jos energija ir idėjos įkvėps ir Jus pabandyti atrasti kažką naujo…

♦️ Prisistatyk! Papasakok apie save ir vystomą veiklą.

Esu Vilniaus universiteto molekulinės biologijos mokslų studentė, savanoriauju Mokslo sriuba bei Nacionaliniame muziejuje, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose jau ne pirmus metus. Nuo mažens augau ir meno, ir technologijų pasaulyje. Visuomet tikėjau, kad gyvenime svarbiausia palaikyti harmoniją, tad ir studijų metu stengiuosi skirti laiko ne tik mokslams, bet ir smuikui bei aktyviai fizinei veiklai. Laisvų akimirkų neturiu daug, tačiau stengiuosi sutelkti visas kūrybines jėgas net ir pačiam nemėgstamiausiam darbui (vis tik smagiau nei kankintis ir laukti „kada gi grįšiu namo ir galėsiu suvalgyti tą skanų torto gabalėlį“).
Vasaros metu daugiausiai laiko skiriu Mokslo Sriubai, bet nepamirštu ir savanorystės. Mokslo sriuboje prisidedu prie tiesioginių įrašų transliacijos, tai reikalauja daug pastangų ir laiko, tačiau niekas taip skaisčiai nešviečia žmogaus gyvenime kaip mokslo šviesa.
Taip pat vertinu galimybę bendrauti su žmonėmis, dalintis mokslinėmis žiniomis, keliaujant kartu su Mokslo Sriubos vedėju Ignu po įvairius renginius,festivalius. Tai – neįkainojamas grįžtamasis ryšys, kuris motyvuoja valandų valandas skaityti A. Lehninger vadovėlį (kitaip sakant – biochemikų bibliją) ir dar labiau gilinti savo žinias. Esu daug keliavusi, dalyvavusi aplinkosaugos konferencijose, bendravusi su kitų kultūrų žmonėmis ir manau, kad po truputį atrandu savo kelią. Visa ši patirtis veda prie tikslo prisidėti prie mokslo vystymosi ir žmonijos gerovės, todėl mane ypač domina gyvybės mokslai (imunologija). Šie mokslai, manoma, suteiks galimybę žmonėms išgyventi net ir itin nepalankiomis sąlygomis ateityje.

♦️ Kaip manai, ar Vilnius draugiškas jaunimui?

Vilnius yra ideali terpė jaunimui, tereikia ryžto veikti. Kartais tenka nusivilti, kada išgirstu žmones kalbant, kad Vilniuje nėra ką veikti ir sunkiai ką galima pasiekti. Jei žmogus neturi ryžto ir idėjų, kituose pasaulio miestuose, tikėtina, kad niekas nepasikeis. Svarbu prisiminti, kad lietuviai išsiskiria sugebėjimu prisitaikyti prie įvairių sąlygų, kas yra vertinama savybė užsienio šalyse.

♦️ Ar turi Vilniuje savo mėgstamiausią vietą?

Vilnius yra žavus miestas, kiekvienas senamiesčio kiemas, gatvelė kužda istorijas, jos mane labiausiai ir įkvepia. Mėgstu Trijų Kryžių kalną, nuo kurio viskas matosi lyg ant delno. Ten negatyvias mintis išplaiksto vėjai.

♦️ Ko palinkėtum vilniečiams ir miesto svečiams?

Vilniečiams palinkėčiau nieko nelaukti ir ieškoti veiklos, savo pašaukimo, eiti ir veikti tai, ką jie nori, o svarbiausia – nebijoti klysti. Žymus fizikas S. Hawking yra pasakęs: „While there is life, there is hope“. Šie žodžiai yra mano kasdienė motyvacija. Vilnius yra tas miestas, kuriame svajonės pildosi. Tai neapsakomai jaukus ir nedidelis miestas, kurio šaknys įauga giliai į žemę ir skverbiasi į kitus pasaulio kraštus. Todėl linkiu svečiams pažinti Vilnių, pabendrauti ir pasidalinti patirtimi su lietuviais, kurie potencialu ir darbštumu nenusileidžia užsieniečiams.