Vilniaus jaunimo CV: Marie-Line Deleye

Pašnekovė  Marie-Line Deleye – veržli ir be galo pozytivi! Net neabejojame, kad mergina jus uždegs savo entuziazmu bei meile Vilniui.

Prisistatyk! Papasakok apie save ir vystomą veiklą.

Sveiki! Aš esu Marie-Line Deleye, Vilniaus Universiteto Tarptautinių Santykių ir Politikos Mokslų Instituto antro kurso studentė. Kodėl mano vardas ir pavardė skamba taip „užsienietiškai“? Dėl to, kad tėvas prancūzas, o mama – lietuvė. Gimiau, augau ir baigiau 12 klasių Prancūzijoje, Nanto mieste, tačiau nuo 2011 m. mano svajonė buvo gyventi Vilniuje bei įstoti į Vilniaus universitetas / Vilnius University. Kai tik gavau brandos atestatą, įšokau į lėktuvą – ir štai esu čia! Mano viena  pagrindinių veiklų – kartu su kolege Vaida Jonušytė kiekvieną ketvirtadienį per VU radiją „Start FM“ Radio vesti laidą Verdiktas. Tai labai pozytivus projektas. Juo norime atkreipti dėmesį į tuos žmonės, kurie kažkada išvyko iš Lietuvos, bet vėl sugrįžo; atvyko gyventi čia iš kitų šalių arba tiesiog gimę ir užaugę Lietuvoje. Apie žmones, kurie yra kupini noro dirbti, kurti, padaryti Lietuvą dar geresne ir patrauklesne šalimi. Su mūsų „Verdiktu“ norime įrodyti, kad Lietuvoje gyventi gera. Vystydamos tokią veiklą, taip pat norime pasipriešinti prieš masinės žiniasklaidos skleidžiamą negatyvą ir, dažnai, „perdėtas“ antraštes.

Kodėl būtent ši veikla?

Nuo mažens svajojau dirbti radijuje, nes kartu su tėvais buvau įpratus jo klausytis visur ir visada; turėjome radijo imtuvą kiekviename kambaryje, įvairios laidos skambėdavo ir mašinoje, ir rytais pusryčiaujant bei vakarais prieš miegą. Tad kai tik išgirdau apie galimybę vesti laidą per START FM eterį, nusprendžiau neabejoti ir tiesiog „varyti“ pirmyn. Aišku, baimės ir nesklandumų buvo tikrai daug, tačiau tai juk pradžia. Nepradėjus – niekada ir nežinosi kokios galimybės ir įgūdžiai slypi žmoguje! Manau, jog kartais žmonėms vertėtų būti drąsesniems, nenuvertinti savo galimybių – mes ir taip per daug linkę kuklintis, manyti, jog nespėsime, kažko nesugebėsime. Kai žmonės išdrįsta – atsitinka labai, labai gražių siurprizų.
Plėtojant radijo temą – tai yra konkurencinga žiniasklaidos priemonė tikslinei auditorijai pasiekti, skleisti gerąsias žinias ir būti išgirstam, tad jei gerai išnaudoji platformą, gali atkreipti žmonių dėmesį ir net pakeisti tam tikrus dalykus!

Kodėl savo veiklą plėtoji Vilniuje?

Vilnius yra Lietuvos sostinė. To fakto niekas negali paneigti, net mūsų mielieji kauniečiai. Sostinėse visada atsiranda daugiau galimybių, žmonių, veiklų. Nors START FM yra VU radijas, tačiau jis jungia visus Vilniuje kuriančius studentus, tad man ir Vaidai studijuojant Vilniaus universitete buvo labai patogu pradėti savo veiklą būtent šitame radijuje. Vilniuje labai stiprus ir aktyviai nusiteikęs jaunimas, įsitraukęs į bendruomeninius renginius, savanorystes. Atrasti pašnekovų nėra sunku tiek tarp jauno, tiek tarp garbaus amžiaus žmonių.

Kaip manai, ar Vilnius draugiškas jaunimui?

Aišku!!!! Kaip jau minėjau – sostinėje daroma viskas, kad jaunimas gerai jaustųsi ir galėtų užsiiminėti norima veikla. Apskritai, esu įsitikinusi, jog Vilniaus stiprybė slypi jaunime: aktyvus, charizmatiškas, madingas, protingas, trumpai tariant– žavus, ir degantis noru veikti, kurti, tobulinti Vilnių ir Lietuvą, kupinas energijos, fantazijos ir naujų idėjų. Ne veltui tiek daug startuolių, tiek daug naujų verslų kuriasi Lietuvoje ir, ypač, Vilniuje. Tai yra vienas iš daugelio įrodymų, jog mūsų šalis per pastaruosius dešimt metų pasikeitė. Stengiamės žengti tik pirmyn ir reikia pagaliau įvertinti tas pastangas, kurios kartai lieka nepastebėtos.

Mėgstamiausios Vilniaus vietos ir rajonas/ai?

Man patinka visas Vilnius: senamiestis, kurio architektūra ir bažnyčios yra fantastiškos, Užupis, „mažasis Montmartras“ kurio dvasia mane itin žavi. Išskirčiau ir Žvėryną už išsaugotą ramaus ir tvarkingo kaimelio įvaizdį, už tuos nuosavus medinius namus, už Vingio parko artumą. Taip pat myliu Šnipiškes, dar kitaip vadinamas Vilniaus „Šanchajumi“, nes šis rajonas labiausiai primena ir tapatinasi su šiuolaikine Lietuva bei moderniuoju Vilniumi: tas naujų statybų, aukščių, didelių, įspūdingų dangoraižių, tvarkingų kvartalų, hipsteriško jaunimo kontrastas su sovietinio laikotarpio statiniais, klasikiniais netvarkytais (kol kas) kiemeliais, Kalvarijų turgumi ir tarsi ramesniu gyvenimo tempu. Šie du Vilniaus paveikslai yra labai skirtinigi, bet būtent tai atspindi kaip mūsų šalis keičiasi, kaip ji išsivaduoja iš sovietinių griuvėsių ir lekia, kyla, auga, link stipraus ir entuziastingo rytojaus. Kaip sakoma – viskas dar prieš akis!

Ko palinkėtum vilniečiams ir miesto svečiams?

Miesto gyventojams ir jo svečiams palinkėčiau nenustoti tyrinėti Vilniaus – sužinoti daugiau apie jo praeitį, didingas bažnyčias, senamiesčio bromų ir kiemelių mistines ir intriguojančias istorijas. Vertinkite tokį žalią miestą – ne visos sostinės gali didžiuotis tokia medžių, miškų, ežerų gausa. Vilnius yra tikrai europietiškas miestas. Tad pavasario popietę atsisėskite Vinco Kudirkos aikštėje arba ant Neries kranto, ar Sereikiškių parke: įkvėpkite giliai, mėgaukitės saule ir žiūrėkite kas vyksta aplink jus – gyvenimas verda pilnu tempu, o žmonės eidami – šypsosi!