Vilniaus jaunimo CV | Nikolaj Polujanov

Šįkart kviečiame pasiklausyti rubrikos!
https://soundcloud.com/vejopatis/kamaniu-silelis-namai-vejopatis-rmx
Nikolaj Polujanov – elektroninės muzikos kompozitorius, dažnai lengviau atpažįstamas kaip Vėjopatis. Bandęs save įvairiose veiklose grįžo ten, kuo dar būdamas vaikas labiausiai žavėjosi..

👀 Prisistatyk ir papasakok kuo šiuo metu užsiimi, kokia Tavo pagrindinė veikla?

Esu Nikolaj Polujanov, kuriu elektroninę muziką. Nuo penktos klasės svajojau tapti muzikantu ir dirbau tikslo link. Deja, po mokyklos baigimo net nemėginau stoti ten, kur norėjau ir gyvenimas pakrypo kita linkme. Buvo daug blaškymosi ir savęs ieškojimo, kol tapau kuo norėjau. Šiuo metu dirbu ties projektu Vėjopatis, o taip pat kuriu muziką įvairioms reklamoms bei filmams. Save vadinu garso dizaineriu, bet pažiūrėjus iš kito kampo galiu vadintis ir kompozitoriumi Kadangi esu pedagogas, dalį laiko dirbu Vilniaus „Vytauto Didžiojo“ gimnazija profesijos patarėju ir stengiuosi padėti jauniems žmonėms atrasti save ir savo veiklą gyvenime.

Kaip ir kodėl nusprendei užsiimti šia veikla?

Muzika mane lydi visą gyvenimą. Visada norėjau kurti ir sava kūryba dalintis su kitais, manau tai ir paskatino mane gilintis į muzikos ir garsų pasaulį. Nors yra sakančių, jog kai mėgstama veikla virsta pajamų šaltiniu, tai ji tau nebeteikia malonumo. Džiaugiuosi, jog man taip nenutiko kurdamas taip įsijaučiu, kad nepastebiu, kaip greitai tirpsta laikas.

👨‍👩‍👧‍👦 Kaip manai, ar Vilnius yra draugiškas jaunimui?

Manau, kad galiu dėkoti Vilniaus miestui už tai kuo esu dabar. Tai miestas, kuriame lengva būti pastebėtu ir įvertintu. Tai miestas kupinas jaunų žmonių ir idėjų. Žodį jaunas naudoju pačia plačiausia prasme, nes gali būti jaunas ir mintimis, ir kūnu.

🌇 Ar turi Vilniuje savo mėgstamiausią vietą?

Visas Vilniaus senamiestis yra mėgstama vieta su jame esančiais barais ir kavinėmis. Mėgstu jo keistą viduramžišką išplanavimą su bažnyčiomis ant kiekvieno kampo. Žinau miesto istoriją, įdomesnius faktus ir legendas. Visada mėgstu pavedžioti po senamiestį draugus iš užsienio ir papasakoti, kokį nors miesto perliuką.

Ko palinkėtum vilniečiams ir miesto svečiams?

Svečiams linkiu pažinti šį miestą nuodugniau, jis nedidelis, bet pilnas įdomiausių paslapčių. Vilniečiams palinkėčiau kartais pakelti galvą ir pastebėti kokie grožiai slypi viršuje.