Vilniaus jaunimo CV – Onutė Ladigaitė

Vilniaus jaunimo CV rubrikoje pristatome drąsią, aktyvią ir įvairiausiomis veiklomis save realizuojančią  Onutė LadigaitėESN Vilnius University vadovę.


🔶Prisistatyk! Papasakok apie save ir vystomą veiklą.

Sveiki! 🙋‍♀️ Mano vardas Onutė ir jau 20 metų gyvenu mūsų sostinėje Vilniuje. Teko laimės čia gimti, augti, baigti mokyklą, o dabar jau ir studijuoti. Šiuo metu esu trečio kurso studentė Vilniaus universitetas / Vilnius University. Studijomis mano universitetinė veikla nesibaigia – jau beveik metus esu savanorišku darbu paremtos organizacijos ESN Vilnius University vadovė 🥰

🤔Dažnas vilnietis ESN pavadinimo nėra girdėjęs, tad pasufleruosiu, jog ESN Vilnius University yra viena iš dižiausios Europos studentų organizacijos Erasmus Student Network sekcijų bei seniausia ir didžiausia ESN sekcija Lietuvoje.👏

Pagrindinis mano ir visos ESN Vilnius University komandos tikslas yra padėti atvykstantiems Vilniaus universiteto mainų ir pilnų studijų užsienio studentams integruotis Lietuvoje 🇱🇹. Tai intensyvus ir daug laiko reikalaujantis darbas, nes ne tik nuolatos konsultuojame užsienio studentus įvairiais jiems aktualiais klausimais, bet ir organizuojame visokiausio pobūdžio veiklas, kurios praturtintų jų laisvalaikį bei leistų užmegzti naujų pažinčių, susipažinti su lietuviškomis tradicijomis bei kultūra. 😁Atsidarius organizacijos renginių tvarkaraštį galima išvysti tiek kultūrines vakarones, tiek sporto turnyrus, tiek įvairias paskaitas, protmūšius, tad kaip savanoriai galime išbandyti save daugybėje sričių💪.

Savanorystė ESN Vilnius University man leido augti kaip asmenybei, o kartais ir pasijausti renginių organizatore, konsultante, buhaltere, staliumi, vyrėja, trenere, projektų vykdytoja…. O svarbiausia – didžiulės tarptautinės šeimos dalimi, kurioje kiekvienas gali rasti namus🥰.

🔶Kaip ir kodėl nusprendei užsiimti būtent šia veikla?

Dar mokydamasi Vilniaus Pilaitės Gimnazija turėjau galimybę dalyvauti įvairiuose Comenius bei Erasmus+ projektuose, kurių metu vykau į Didžiają Britaniją, Nyderlandus, Italiją, Lenkiją, pradėjau bendrauti su mokiniais užsienyje, vėliau jau ir rūpintis jų vizitais Lietuvoje, organizuoti projektų dalyviams įvairiausius užsiėmimus😁. Tad gana natūraliai vyliausi universitete užsiimti panašia veikla.
ESN Vilnius University šias viltis daugiau negu pateisino. Prisijungiau prie ESN pirmaisiais savo studijų metais ir nuo to laiko ESN manęs nebepaleido. Greitai įsijungiau į organizacijos koordinatorių komandą, tapau mentore užsienio studentams, o praėjusiais metais teko garbė ir imtis vadovavimo mūsų sekcijai. Ir štai aš čia 🤩!

🔶Kodėl savo veiklą plėtoji Vilniuje?

Nes Vilnius yra mano namai ir man svarbu prisidėti prie savo namų puoselėjimo.
Visą gyvenimą žinojau, kad noriu gyventi Vilniuje, studijuoti Vilniaus universitete. Juk ten susipažino mano tėvai, abu atvykę iš mažesnių Lietuvos miestelių. Ir jau taip atsitiko, kad įstojus į VU atradau sau veiklos, kurią galiu plėtoti 😍

🔶Kaip manai, ar Vilnius draugiškas jaunimui?

☺️Tikrai taip! Kaip jaunas žmogus Vilniuje turiu daugybę erdvių darbui, laisvo laiko leidimui ar tiesiog egzistavimui. Čia apstu ir jaunimo organizacijų, prie kurių prisijungęs jaunas asmuo gali dirbti ir turiningai leisti laiką.

🔶Ar turi Vilniuje savo mėgstamiausią vietą?

Pats Vilnius yra mano mėgstamiausia vieta😁. Mėgstu tiek pereiti senamiesčio trinkelėmis, tiek atokesnių rajonų šaligatviais. Labiausiai mėgaujuosi matydama, kaip atvykę miesto svečiai atranda mano mylimą Vilnių, išsirenka savo patraukliausias vietas ir vedasi mane jų aplankyti kartu.

🔶Ko palinkėtum vilniečiams ir miesto svečiams?

Kaip mainų studentų, ilgalaikių Vilniaus svečių koordinatorė, vilniečiams norėčiau palinkėti nebijoti pasitikti svetimšalių praeivių su šypsena, nebijoti sveikintis 😁. Galbūt tai ką tik į sostinę atvykęs užsienio studentas, kuriam ateinantį semestrą (o gal net ir ilgesnį laiko tarpą) Vilnius turės tapti antraisiais namais. Tegu šiltas sutikimas vainikuoja jo vizito pradžią Lietuvoje ir parodo, jog mūsų mieste yra vietos visiems norintiems čia gyventi, mokytis, dirbti, kurti ar tiesiog augti kaip asmenybėms 🥰