Vilniaus jaunimo CV | Samanta Skridlaitė

Samanta – mergina savo darbuose jungianti meną ir mediciną. Pirmasis daugiausiai dėmesio susilaukęs Samantos darbas yra liečiamas muzikinis žaislas. Kuriant šį žaislą mergina visą savo dėmesį skyrė vaikams su autizmo sindromu. Norima, kad sukurtas žaislas, būtų populiarus vaikų ir jų tėvų tarpe. Samanta ties pirmuoju savo darbu nežada sustoti, yra aktyviai įsitraukusi į kūrybinį procesą. Ateityje laukiame dar daugiau darbų! 💛

🤩Prisistatyk! Papasakok apie save ir vystomą projektą.

Esu Samanta Skridlaitė, Vilniaus Dailės Akademija ketvirtakursė, studijuoju gaminio dizainą ir ruošiuosi bakalaurinaim darbui. Edukacinį žaislą „Buddy“ sukūriau antrame kurse ir dabar siekiu, kad mano produktas taptu realybe. „Buddy“ tai edukacinė-terapinė priemonė vaikams, ugdanti emocijų suvokimą, lavinanti vaizduotę, smulkiąją motoriką, leidžianti kurti melodijas. “Buddy” tarsi tarpininkas tarp tėvų ir vaiko padeda kalbėtis apie jausmus. Tai ypač svarbu autizmu sergantiems vaikams, kurie jautriai reaguoja į aplinką ir sunkiau suvokia kitų emocijas. Žaislas taip pat tinka ir vaikams su specialiaisiais poreikiais kaip silpnaregystė, nes žaisle naudojamas brailio raštas.

🧐Kaip ir kodėl nusprendei sukurti žaislą skirtą vaikams?

Visada domėjausi, kaip galėčiau padėti kitiems. Teko dažnai lankytis gydymo įstaigose, tai padėjo pamatyti, kaip pasikeičia pasaulis netekus vienos ar kitos „privilegijos“ – regėjimo, klausymo ar vaikščiojimo. Bendrauju su žmonėmis, kurie turi autizmo sindromą ir kalbėdamasi stengiausi juos suprasti, o tai kartais gali būti labai sudėtinga. Šios patirtys ir siekis padėti davė pradžią „Buddy“ sukūrimui.
Taip pat vystau ir kitus dizaino objektus, susijusius su medicina.

💡Kaip manai, ar Vilnius draugiškas jaunimui?

Taip, jaunam ir veikliam žmogui Vilnius – puiki vieta realizuoti save ir atrasti naujus dalykus kiekvieną dieną.

🥳Ar turi Vilniuje savo mėgstamiausią vietą?

Ramybės einu ieškoti Kūdrų parke, retų ir įdomių knygų – Juodas šuo knygyne, puodelio kavos – į Užupį. Vilnius nuolat keičiasi, atsiranda vis naujų vietų, tuo jis ir žavus.

💟Ko palinkėtum vilniečiams ir miesto svečiams?

Linkiu išsaugoti vaikišką smalsumą ir atradimo džiaugsmą, dalintis meile ir mėgautis kiekviena akimirka.