Vilniaus jaunimo CV | Titas Laucius

Titas Laucius –  filmų scenaristas. Vaikystės pomėgį pavertęs karjera, kuri dabar jam leidžia dirbti iš bet kurio pasaulio krašto.

👀Prisistatyk! Papasakok apie save ir vystomą veiklą.

Esu Titas Laucius , baigiau Kino dramaturgijos bakalauro ir Vaizdo režisūros magistro studijas LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Šiuo metu dirbu nepriklausomu filmų scenaristu.

Kaip ir kodėl nusprendei užsiimti būtent šia veikla?

Kadangi mano tėvai buvo išsiskyrę, kas antrą savaitgalį praleisdavau pas tėtį. Mūsų pagrindinė veikla būdavo išsinuomoti tris video kasetes (nes trečia nemokamai) ir visą dieną žiūrėti filmus. Kai reikėjo rinktis ką studijuoti, supratau, kad kurti filmus yra turbūt vienintelis dalykas ką galėčiau daryti geriau negu vidutiniškai. Kai įstojau, supratau, kad dar tikrai toli iki vidutiniškai 😃

🌆 Kodėl savo veiklą plėtoji Vilniuje?

Savo veiklą plėtoju ne tik Vilniuje. Neseniai grįžau iš Prahos, kurioje praleidau tris mėnesius. Mano profesija leidžia didžiąją laiko dalį būti mobiliam ir dirbti iš bet kurios pasaulio vietos, kurioje bent retkarčiais yra internetas. Šiuo klausimu, dramaturgai arba scenaristai turi pranašumą. Vis dėlto, savo namais laikau Vilnių, čia gyvenu ir esu laimingas.

👨‍👩‍👧‍👦 Kaip manai, ar Vilnius draugiškas jaunimui?

Manau, jaunimui gyventi Vilniuje yra nuostabu. Tiksliau, bus. Tuomet, kai valdžioje nebeliks tos kartos, kuri dabar leidžia įstatymus, kurių rimtu veidu neįmanoma papasakoti užsieniečiui.

😄 Ar turi Vilniuje savo mėgstamiausią vietą?

XI20 – gyvos muzikos vieta.

Ko palinkėtum vilniečiams ir miesto svečiams?

Linkiu kuo daugiau domėtis savo mėgstama veikla: skaityti, klausytis muzikos, žiūrėti, žinoti kontekstą, suprasti ironiją, diskutuoti, eiti į koncertus, į teatrą, parodas. Tuomet Lietuvoje turėsime gerą kiną ir koncertus, ne tik Mac DeMarco (kuris yra jėga).
Miesto svečiams linkiu būti kritiškiems ir sakyti mums tiesą į akis, kurią mums reikia išmokti priimti (nes dar nemokame). Tikrai esame kritiški sau, bet jeigu kritikuoja kiti, tuoj pat įsižeidžiame. Linkiu, mokytis iš čekų – saviironija yra pats geriausias ginklas.