Vilniaus jaunimo CV | URBANISTINIS DRAUSTINIS

Vilniaus jaunimo CV rubrikoje Urbanistinis draustinis, komanda, kuri neeikvoja laiko kalboms ,,kaip viskas yra blogai”, bet griebia iniciatyvą už ragų !

👀 Prisistatykite! Papasakokite kuo šiuo metu užsiimate, kokia jūsų pagrindinė veikla?

Sveiki, mes – Urbanistinis draustinis – kūrybinių ir inovatyvių sprendimų komanda. Mūsų veikla apima plataus spektro video ir audio turinio gamybą ir apdirbimą; Kritinių performansų, nestandartinių renginių, turiningo laisvalaikio organizavimą.
Nors esame idėjinė kūrėjų grupė – šiuo metu veikiame ir geografiškai (esame įsikūrę konkrečioje lokacijoje). Vilniuje turime studiją, kurioje vystome savo veiklas, padedame kitiems įgyvendinti maištaujančias idėjas.

Kaip ir kodėl nusprendėte užsiimti šia veikla?

Visuomet tikėjome ir norėjome gyventi laimingai, gražiai ir taikiai. Tokios mintys, o labiausiai kūrybinis azartas, sujungė komandos narius iš skirtingų kino, teatro, inovacinių technologijų – sferų. Norime daryti tai, kas mums patinka, kas mus veža, kuo mes tikime. Dažnai, tokie, prieš nusistovėjusią tingumo normą maištaujantys, žmogiškas vertybes ir prigimtinę tiesą afišuojantys tampa rakštimi įvairiose socialinėse grupėse, fabrikines gyvenimo sampratas toleruojantiems valdytojams. Nešdami Urbanistinio draustinio vėliavą manome, kad šiame miesto ir pasaulio kultūros draustinyje vietos randa kiekviena nuomonė ir vizija. Taip suprantame pasaulį, kuriame esame visi lygus. Na, turėtume būti. Kai tai atsitiks – būsime nebe draustinis, o nacionalinis parkas.

👨‍👩‍👧‍👦  Kaip manote, ar Vilnius draugiškas jaunimui?

Esame vilniečiai. Ne šiaip vilniečiai dėl to, kad čia gimėme, ar kad čia augo mūsų tėvai. Nors, žinoma, tai priduoda meilės, atsakomybės, išmanymo apie gimtąjį miestą, jo augimą, vystymąsi. Tačiau po tuo, glūdi dar labiau ,,vilnietiškos taisyklės”. Giliai širdyje virpa 1323 metais Kunigaikščio Gedimino laiško eilutės, rašytos Liubeko, Zundo, Bremeno, Magdeburgo, Kelno ir kitų miestų piliečiams. Tame laiške įvardijamos pamatinės skirtingų tautų, tikėjimų, profesijų, požiūrių, amžiaus ar lyties žmonių vertybės, noras ir gebėjimas gyventi drauge, bendruomenėje. Didžiuojamės, jog mūsų miestas nuo pat įsikūrimo populiarina būtent tokias idėjas. Matome,kad Vilnius yra labai draugiška, atvira, į priekį einanti vieta jaunimui, jo idėjoms, veikloms.

🌇 Ar turite Vilniuje savo mėgstamiausią vietą?

Mėgstamiausia vieta visuomet ant pečių. Šią pamoka išmokome dar prieš įkuriant Urbanistinį Draustinį realioje vietoje. Pirmiausia, vizija, troškimas, mintis, aistra, sprendimas – gimsta galvoje. Tad ten palaikyti tvarką ir gaivumą yra būtina. Taip ta vieta tampa mėgstama būti. Dabar daugiausiai laiko praleidžiame Urbanistinis draustinis, nuo tada, kai jis tapo goegrafine, ne tik idėjine, vieta. Čia telpa viskas: darbas, kūryba, laisvalaikis, pomėgiai ir poilsis. Žinoma, kojos ir akys Vilniaus neįsivaizduoja be upių pakrančių ir žaliųjų parkų, skverų.
Šiuo metu su nekantrumu laukiame Reformatų aikštės rekonstrukcijos, kuri prieš prasidedant statyboms taip pat buvo mylima vieta.

🤔 Ko palinkėtumėte vilniečiams ir miesto svečiams?

Linkime visiems neprarasti ūpo, tikėti savo svajonėmis ir sėkmingo darbo jas įgyvendinant !