Vilniaus miesto vaikų, jaunimo klubų ir moksleivių namų XI festivalis „Mes – Vilniaus vaikai“ (nuotoliniu būdu)

Startuoja XI –asis Vilniaus miesto vaikų, jaunimo klubų ir moksleivių namų festivalis „Mes Vilniaus vaikai“. Nuo 2001 m. tradiciškai kas antrus metus Vilniaus miesto vaikų, jaunimo klubai ir moksleivių namai kviečia visus vilniečius  bei  mieto svečius susipažinti su įstaigų organizuojama kūrybine veikla. Šiais metais dėl pasaulinės pandemijos ir šalyje paskelbto karantino festivalis organizuojamas nuotoliniu būdu, pateikiant vaikų sukurtus darbus ir video įrašus festivalio ,,Mes-Vilniaus vaikai“ facebook paskyroje, o taip pat ir festivalio dalyvių, įstaigų socialinių tinklų paskyrose.

Festivalį vainikuos  baigiamasis renginys – vaikų darbelių mugė bei šventinis koncertas, kurį organizatoriai planuoja surengti š. m. rudenį. Svarbus festivalio akcentas, jau tapęs gražia tradicija, bus draugystės akcija VAIKAI VAIKAMS. Akcijos metu vaikų, jaunimo klubų bei moksleivių namų auklėtiniai savo sukurtas, pagamintas dovanėles, piešinius ir koncertinę programą dovanos Vilniaus vaikų ligoninėse besigydantiems mažiesiems ligoniukams, socializacijos centro vaikams.

Rendgdami festivalį organizatoriai prisimena  vienos iš  idėjos autorių Jolantos Dambrauskaitės  žodžius, kurie lieka svarbūs ir aktualūs visuomet: „Vilniaus ateitis – tai dabartiniai Vilniaus vaikai, po pamokų užveriantys mokyklos duris ir skubantys į klubus, moksleivių namus, meno mokyklas piešti, dainuoti, sportuoti, susirasti naujų draugų, siekiantys tyrame vaikystės lange  atrasti savąjį pomėgį, pamatyti pasaulio grožį, spalvas, išgirsti garsus, trokštantys susirasti savąją erdvę ir tikslą.“

PROGRAMA

Vilniaus vaikų, jaunimo klubuose ir moksleivių namuose nuo mokslo metų pradžios rengiamos vaikų dailės darbų parodos. Išrinkti geriausi darbai 2020 m. balandžio 28 d., 16 val. eksponuojami festivalio ,,Mes-Vilniaus vaikai“ facebook paskyroje.  pristatomas ir atidaromas festivalis nuotoliniu būdu, kviečiant visus festivalio dalyvius kartu atlikti festivalio himną.

2020 m. balandžio 30 d. festivalio ,,Mes-Vilniaus vaikai“ naujiena – Vilniaus miesto vaikų, jaunimo klubų ir moksleivių namų mokytojų dailės darbų paroda. Vilniaus vaikų ir jaunimo klubų asociacija šiais metais sukvietė dailės veiklų mokytojus, dirbančius šiose įstaigose,  dalyvauti bendroje parodoje ir pasidžiaugti ne vien auklėtinių pasiekimais, bet ir mokytojų kūryba.

2020 m. gegužės 7 d. visus kviečia į virtualią festivalio Šokių dieną, kur nuotaikingiausius ir gražiausius šokius dovanos įvairių įstaigų šokių kolektyvai.

2020 m. gegužės 10 d. visus linksmins maži ir dideli klubų ir moksleivių namų atlikėjai, muzikantai Muzikos ir dainų dienoje.

2020 m. gegužės 14 d. Teatro ir netradicinių menų diena tradiciškai pristatys žiūrovams įvairaus žanro spektaklius ir mažųjų cirko artistų numerius.