Vilniaus Naujosios Vilnios moksleivių kūrybos namai ir Vilniaus Žaros gimnazija kviečia į spektaklį!

Svetlanos Baranauskienės vadovaujamos  teatro studijos „Subjektas“ balandžio 19 d. pristatė naują, anksčiau nematytą spektaklį  „Kelias iš ten, iš kur kelio nėra“. Pjesės autorius, rusų dramaturgas Valentinas Krasnogorovas pats savo kūrinį vadina trumpa novele apie ilgą gyvenimo kelią.

Veiksmas vystosi tam tikrame mistiniame gyvenimo autobuse, kuris važiuoja tiktai pagal griežtą tvarkaraštį. Pjeses epizodai vaizduoja greitą žmogaus gyvenimą, kuris yra pilnas pakilimų ir žlugimų, taip pat vilčių, nusivylimų, ginčų bei meilės ir vienatvės. Spektaklio eigoje gyvenimo stotelės nuolat keičiasi: iš „Vaikų darželio“ nepastebimai veiksmas pereina į „Mokyklą“, vėliau į „Gimdymo namus“, o paskutinė šio maršruto stotelė – „Krematoriumas“. Žiūrovai jausdami augančią įtampą supranta, jog pabaiga neišvengiama.

 

Režisierė Svetlana Baranauskienė teigia, jog pjesės pasirinkimas buvo gerai apmąstytas. Po pernai pristatytos komedijos pagal XX amžiaus rašytojos ir poetės N. Tefi apsakymus, teatro trupė priėmė sprendimą išbandyti save rimtesniame žanre. Žiūrovai stebėjosi tuo, kaip tokio jauno amžiaus mokiniai vaidino rimtus išgyvenimus bei emocijas, būdingas vyresnio amžiaus žmonėms. Anot režisierės, sunkumų buvo nemažai. Tačiau daug repeticijų ir detali herojų būdo analizė padarė savo darbą. Spektaklis buvo šiltai priimtas ir baigėsi garsiais plojimais. „Ačiū, kad tiek daug dirbome!” – tokiais žodžiais jaunieji aktoriai dėkojo savo teatro vadovei.

Gegužės 29 d., 18 val., Vilniaus kameriniame teatre (Konstitucijos pr. 23, Vilnius). ĮĖJIMAS NEMOKAMAS!