„WhaleSounds“ kviečia: pirmasis 360 gyvo garso koncertas Lietuvoje

Alternatyvios muzikos grupė „WhaleSounds“ gruodžio 15 dieną ruošia koncertą, kuris taps pirmuoju gyvo garso koncertu, nufilmuotu 360 laipsnių vaizdo įrašymo technologija.

 

Naujovė muzikoje

 

Šiuo metu visame pasaulyje sparčiai populiarėjantis 360 laipsnių panoraminis filmavimas patirčių prasme neturi lygių. Tai visiškai naujas galimybes atverianti priemonė, kurios dėka kuriami interaktyvūs vaizdo įrašai. Žmogus, užsidėjęs specialius akinius, gali pasijusti nufilmuotų įvykių sūkuryje, juose net nedalyvavęs. O muzikos pasaulyje tai itin patraukli naujovė. Juk nedalyvaujantys klausytojai nuo šiol galės ne tik išgirsti gyvo garso koncerto įrašą, bet ir jį „gyvai“ patirti.

„Aš kaip muzikantas visuomet esu už kokybišką muzikos skambėjimą ir jos išgyvenimą. Mes kuriame labai subtiliais niuansais paremtą muziką. Kiekvienas grupėje esame kūrėjas, todėl gyvo koncerto metu viskas kaskart suskamba unikaliai. Klausytojas, nebūdamas koncerte, tonegali pajusti.

Kadangi savo muzika siekiame nardinti žmones į gilius išgyvenimus, džiugu, kai atsiranda tokios technologijos, kurios padės muzikines patirtis perduoti ir tiems, kurie koncerte nedalyvaus“, – apie 360 laipsnių panoraminio vaizdo įrašymo technologiją kalbėjo muzikantas G. Zapalskis.

 

Gilesni muzikos potyriai

 

Interaktyvus erdvės ir laiko pojūtis vaizdo įrašuose, pasak grupės „WhaleSounds“ (liet. Banginio garsai) lyderio G. Zapalskio, ne tik artimas grupės kuriamos muzikos filosofijai, bet ir praplečia jos galimybes.

Tikėdami muzikos apvalymo galia, jau kelerius metus muzikantai klausytojus nardina į vandenyno gelmių ir joje klajojančio vienišo banginio garsų atmosferą. Daugelis gerbėjų koncertų patirtis vertina kaip meditatyvinius išgyvenimus. Todėl interaktyvūs vaizdo įrašai padarys tai, ko paprasta įranga negalėtų: suteiks galimybę bet kada ateityje koncertą išgyventi „čia ir dabar“.

„Nardymas – neatsitiktinai pasirinkta metafora mūsų kuriamai muzikai. Panėrus po vandeniu įsibraunama į svetimą erdvę, kitą pasaulį, kuriame negalima ilgai užsibūti. Savo muzika kviečiame klausytojus nerti į save, skirti laiko sau, skatiname ieškojimus: jausmų, emocijų, išgyvenimų ir norų.

Šiame prieškalėdiniame laikotarpyje, kai visko labai daug, norime suteiki galimybę ne tik stabtelti, bet ir įsiamžinti koncerte, kuris taps pirmuoju gyvo garso koncertu Lietuvoje, užfiskuotu 360 laipsnių filmavimo technologija”, – teigia G. Zapalskis.

Koncerto organizatoriai visiems atėjusiems po koncerto įteiks specialias dovanas – ,,cardboard“ akinius, kurie vėliau leis sugrįžti į vakarą ir interaktyviai peržiūrėti koncerto vaizdo įrašą.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/2249729081929251/