Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

XXIV Tarptautinis Thomo Manno fesitvalis „Orų ženklai“ skelbia jaunimo esė konkursą

Laukiama esė, kurie iš asmeninės perspektyvos apmąstytų šiuos ir kitus artimus klausimus:

koks šiuolaikinio žmogaus santykis su mus supančia aplinka, su jos akivaizdžiausia išraiška – orais? Ar technologizuotoje visuomenėje šie saitai silpnėja? Ar menininkų ir nemenininkų santykis su aplinka skiriasi? Ar „gamtos vaizdavimas“  meno kūriniuose – tai atgyvenusios, banalios estetikos požymis? Klimato kaita  – tai  tikrovė ar apokaliptinės vaizduotės  kūryba? Ar ekologinė savimonė – perdėtos empatijos išraiška, ar būtina išlikimo sąlyga? Kaip kultūra ir menai gali harmonizuoti žmogaus santykį su gamtiniu pasauliu?

Trijų geriausių esė autoriai festivalio metu viešės Nidoje (apmokama kelionė Lietuvoje ir nakvynė), dalyvaus esė skaitymuose ir kituose festivalio renginiuose, bus apdovanoti.

Praktiškai patirti, kokia būna  esė, kuo ji skiriasi nuo samprotaujamojo rašinio ir t.t. galite paskaitę T. Manno esė. Jeigu neskaitote vokiškai, atsiverskite T.Venclovos, R. Rastausko, Cz. Miloszo, J. Brodskio, S. Sontag eseistiką.

KONKURSO SĄLYGOS:

– Konkurse gali dalyvauti jaunimas nuo 18 iki 26 metų imtinai. Dalyvauti galima ne daugiau kaip dvejus metus iš eilės.

– Dalyviai pateikia lietuvių kalba parašytą esė festivalio tema. Esė apimtis – nuo 1 000 iki 2 500 žodžių (apie 3–8 psl.), formatas „Word“. Reikalavimų neatitinkančios esė nevertinamos.

–Tekstus siųskite el. paštu mann@mann.lt iki birželio 20 d. Prašome parašyti jūsų amžių ir kur mokotės/studijuojate/dirbate/keliaujate.

– Konkursui pateiktus darbus vertina trijų asmenų komisija. Konkurso rezultatai skelbiami Thomo Manno festivalio svetainėje www.mann.lt birželio 30 d., nurodant tris į finalą patekusius esė autorius.

– Daugiau informacijos teikiama tel. +370 469 52260, el. paštu: mann@mann.lt, www.mann.lt

Šaltinis: https://www.mann.lt/lt/naujienos/thomo-manno-festivalis-vel-skelbia-jaunimo-ese-konkursa-/178