6-oji Sostinės kalėdinė knygų mugė

 

LAPKRIČIO 30–GRUODŽIO 2 dienomis vilniečius ir sostinės svečius pakvies 6-oji SOSTINĖS KALĖDINĖ KNYGŲ MUGĖ. Lankytojai ne tik galės dalyvauti mugės renginiuose, bet ir nusipirkti knygų leidyklų kainomis.

Laukiame Jūsų Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, Pamėnkalnio g. 13, Vilniuje.

Įėjimas į mugę ir renginius nemokamas.

Mugėje dalyvauja leidyklos: ALGARVĖ, ALGIMANTAS, ANDRENA, CHARIBDĖ, GELMĖS, HOMO LIBER, KAUKO LAIPTAI, LIEPARAS, LIETUVOS GENOCIDO IR REZISTENCIJOS TYRIMO CENTRAS, MARGI RAŠTAI, MOKSLO IR ENCIKLOPEDIJŲ LEIDYBOS CENTRAS, PASAULIO LIETUVIŲ CENTRO LEIDYKLA, RAIDYNĖLIS, SLINKTYS, VOX ALTERA, ŽARA.

LIETUVOS ISTORIJOS IR ETNOGRAFIJOS LEIDINIŲ KNYGYNAS, PRANCŪZIŠKAS KNYGYNAS, VILNIAUS DZŪKULIAI

 

PROGRAMA

Lapkričio 30 d., penktadienis, 10.00–19.00 val.

11.00 val.   MUGĖS ATIDARYMAS.

16.00 val.    Vidmanto Valiušaičio knygos PONIA IŠ VENECIJOS TAVERNOS. „MŪSIŠKIAI“ IR KITI PRAŠALAIČIAI SAVOJE ISTORIJOJE pristatymas (leidykla ŽARA).

Dalyvauja autorius, žurnalistas, redaktorius, teatro kritikas, Valdas Vasiliauskas, leidyklos ŽARA vadovė Ramutė Žandarienė

17.30 val.   Diskusija Ar reikia Lietuvai daugybinės pilietybės? Dalyvauja Seimo narys Žygimantas Pavilionis, filosofas Vytautas Rubavičius, politologas Vytautas Sinica ir publicistas Arkadijus Vinokuras.

 

Gruodžio 1 d., šeštadienis, 10.00–19.00 val.

11.00 val.   Sąjūdžio 30-metį apmąstant: Vytauto Radžvilo knygos Kiek kartų gali atgimti tauta? pristatymas. Dalyvauja autorius, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Bronius Leonavičius ir politologas Algimantas Jankauskas.

13.00 val.   Šimtmečio dialogas. Dedikacija Maironiui ir Sigitui Gedai. Interpretuoja Virginija Kochanskytė (aktorė) ir Jurgita Otienė (fleita)

14.00 val.   Poetė, aktorė Meilė Marija Kudarauskaitė apie laiką, meilę, sutiktus žmones ir save. Knygos Istorijos iš pastalės pristatymas (leidykla HOMO LIBER).

Dalyvauja autorė Meilė Marija Kudarauskaitė, dainininkė Gabija Kušleikaitė, leidyklos HOMO LIBER vadovas Vilius Gužauskis

15.00 val.   Eglės ir Žilvino rūmų beieškant, nersime į Baltijos dugną. Apie mūsų jūros krantų raidos pokyčius atsispindinčius baltų mitologijoje kalbėsis televizijos laidos „Mūsų praeities beieškant“ autorius Leopoldas Krušinskas ir Baltijos jūros krantų tyrinėtojas dr. Jonas Šečkus.

16.00 val.   Algirdą Patacką prisimenant. Dviejų Astridos Petraitytės knygų ALGIRDAS. IŠ KAUNO  pristatymas (leidykla HOMO LIBER).

17.00 val.   Dzūkija ir dzūkai pagal Petrų Zalanskų. Programoje: naujai perleisto Sauliaus Spindi ir Petro Zalansko kompaktinės plokštelės „Vai tu girala“ sutiktuvės.

Skaitymai iš „Dzūkų kalendoraus 2019“

 

GRUODŽIO 2 d., sekmadienis, 10.00–17.00 val.

12.00 val.   Susitikimas su tradicinių amatų meistre Vilija Ratautiene: senovinis audimo būdas – vytinis audimas, juostų reikšmė, papročiai lietuvių etninėje kultūroje.

13.00 val.   Spektaklis-arbatvakaris mano tėvynė – prie jos širdies. Idėjos autorė ir režisierė Eglė Tulevičiūtė. Jonas Basanavičius – Kristijonas Siparis, Eleonoros vizija – Lina Krasnovaitė.

Organizatorius – Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija.