„700 kregždučių Vilniui“: rekordo siekimo akimirkos

Vilniaus ir Kauno šuolininkai į vandenį bei visa Sostinės vaikų ir jaunimo centro bendruomenė pasveikino Vilnių su 700-uoju gimtadieniu ir dovanojo unikalų rekordą – 700 šuolių į vandenį nuo tramplino kregždute.

Oficialaus rekordo pasiekta beveik triskart greičiau, negu tikėtasi: laikas, per kurį atlikta 700 šuolių kregždute – 24 minutės ir 3 sekundės. Šį laiką užfiksavo procesą stebėjusi „Rekordų akademija“.

Renginys, kurio metu simboliniu šuolių skaičiumi buvo pasveikintas Vilnius jo įkūrimo sukakties proga, vyko sausio 25 d. Sostinės vaikų ir jaunimo centro Didžiajame baseine.

Rekordo siekime dalyvavo 43 įvairaus amžiaus bei pasirengimo šuolininkai iš Vilniaus ir Kauno – nuo šios sporto šakos entuziastų iki Europos bei pasaulio finalistų, tarp kurių – Martynas Lisauskas – 2022 m. Pasaulio jaunimo čempionato finalistas, Sebastian Koneckij – Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis, Liucija Balsienė – šuolių į vandenį sporto meistrė, šalies čempionė, pasaulio senjorų čempionatų čempionė.

Jauniausiajam šuolininkui 7-eri, o vyriausiam – 65-eri! Buvo šokama nuo 1 metro, 3 metrų ir 5 metrų aukščio tiltelių bei tramplinų.

„Šuolis „Kregždutė“ – klasikinis šuolis į vandenį. Tačiau „klasikinis“ jokiu būdu nereiškia „paprastas“, – pasakojo Kęstutis Autukas, SVJC treneris ir vienas iš „700 kregždučių Vilniui“ organizatorių. – Rekordui pasirinktas būtent šis šuolis, nes jis grakštus ir elegantiškas, veržlus, jaunatviškas ir laisvas, kaip ir pats Vilnius. Tai populiarioji šuolio klasika, įveikiama ne tik profesionalams, bet ir mėgėjams“. Šį šuolį, kaip privalomosios sportininkams kiekvienos programos dalį varžymų metu, labai mėgsta ir pats Kęstutis, 11 metų arba 21 kartą iš eilės buvęs Lietuvos čempionu šuolių į vandenį sporto šakoje.

Rekordo siekimą prižiūrėjo bei šuolius skaičiavo „Rekordų akademijos“ vadovas Gintaras Pocius, taip pat speciali komisija:

  • Ignas Barkauskas – šuolininkas į vandenį, Lietuvos čempionas, Europos ir Pasaulio čempionatų dalyvis, SVJC treneris.
  • Rimantas Puronas – Asociacijos „Vilniaus šuolininkų į vandenį klubas“ prezidentas, šios sporto šakos entuziastas, SVJC treneris.
  • Jurga Simanavičienė – SVJC neformaliojo švietimo mokytoja, šuolių į vandenį ir mokymo plaukti specialistė.
  • Kęstutis Autukas – daugkartinis šuolių į vandenį Lietuvos čempionas, SVJC treneris.
  • Alė Pikturnienė – Kauno plaukimo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, daugelio tarptautinių varžybų teisėja.
  • Aušra Jūrevičienė – Kauno plaukimo trenerė, Lietuvos čempionatų prizininkė, Europos veteranų čempionatų dalyvė.

Renginio metu dalyvius ir žiūrovus džiugino Sostinės vaikų ir jaunimo centro kolektyvų pasirodymai: vandenyje – plaukimo, meninio plaukimo bei povandeninio / plaukimo su pelekais sporto šou, šalia baseino – koncertinės gimnastikos ir muzikos atlikėjų programos.

Renginį atidarė garsus Lietuvos muzikantas Justinas Jarutis, vedė aktorius Robertas Lenartavičius.

https://svjc.lt/naujiena/rekordo-akimirkos/