Advento ir Kalėdinių floristikos darbų paroda „Dūzgiam Kalėdas sode!”

 

 

Vilniaus universiteto botanikos sode jau lapkričio 30 d. floristikos Kalėdines puošmenas kurs 60 vidurinių ir profesinių mokyklų mokinių iš 10 Lietuvos miestų ir miestelių!

Mokinių floristikos konkursas „Dūzgiam Kalėdas sode!” nuskambėjo per Lietuvą ir sukvietė dešimtis dalyvių iš visos Lietuvos į VU botanikos sodą Kairėnuose. Čia jaunųjų kūrėjų floristikos namų ir konkursiniai darbai bus eksponuojami parodoje, kuri veiks gruodžio 1-15 d.

Sodo muziejų papuoš daugiau kaip 100 floristinių eglučių, žaisliukų, Advento ir Kalėdų vainikų. (Daugiau apie konkursą /news/256/42/Floristikos-konkursas-ir-paroda-Dūzgiam-Kalėdas-sode )

Mokiniai varžysis keturiose grupėse, suskirstytose pagal amžių ir įgūdžius. Darbus vertins profesionalių floristų, Vilniaus miesto savivaldybės ir VU botanikos sodo komisija pagal griežtus kriterijus. Lydinčius savo mokinius mokytojus sodo gidai supažindins su edukacinėmis ekskursijomis ir programomis, kurios yra parengtos pažinti Lietuvos bioįvairovę skirtingais metų laikais.

Sodo lankytojai galės ne tik pasisemti šventinių puošybos idėjų parodoje. Visi kviečiami balsuoti už labiausiai patikusius darbus, o nugalėtojo laukia Parodos lankytojų prizas. Kaip žinome iš praėjusių metų konkurso, jaunuolių kūrybiškumas ir net darbų išpildymo technika nenusileidžia profesionaliems floristams. Kai kurie dalyviai profesinėse mokyklose ir centruose mokosi šio meno.

O VU botanikos sodas ir konkurso rėmėjai jau ruošia Kalėdinius siurprizus! Net 12 konkurso laureatų – visų grupių I-III vietų laimėtojai, – taip pat konkurso dalyviai ir jų mokytojai bus pasveikinti gruodžio 16 d. iškilminguose apdovanojimuose, kuriuos lydės Kalėdinės dūzgės kartu su VU Kinetikos teatro aktoriais ir meno kolektyvu „Ratilio“. Kalėdinėms girliandomis, laužais, šilta arbata ir puikia nuotaika pasitiksime artėjančias žiemos šventes.

Laukiame mokinių floristikos darbų parodoje „Dūzgiam Kalėdas sode!” gruodžio 1-15 d. Pranešimas bus papildytas konkurso dūzgių, dalyvių ir jų kuriamų darbų nuotraukomis.

 

Parodos darbo laikas: darbo dienomis 14-18 val., savaitgaliais 11-15 val.
Sodo lankytojo bilieto kaina: http://www.botanikos-sodas.vu.lt/lankymas/darbo-valandos