Aitvarų šventė ,,Skrisk su manimi“

2023 m. liepos 16 dieną 16.30 val. Vilniuje, prie Baltojo tilto prasidės aitvarų šventė – kūrybinės dirbtuvės ,,Skrisk su manimi“.

Šventės metu į dangų kils dideli aitvarai–vėliavos, papuošiančios Vilniaus spalvomis ir ženklais.

Renginio metu bus organizuojamos unikalios aitvarų gamybos ir paleidimo kūrybinės dirbtuvės, kurių metu visi – tiek suaugusieji, tiek vaikai – galės pasimokyti šio originalaus meno paslapčių.

Aitvarų–vėliavų idėją Aitvarai.Com komanda vysto jau nuo 2008 m. Prieš tris metus komandos nariai dalyvavo Tarptautiniame aitvarų festivalyje Indijoje, Achmedabade, į kurį kasmet susirenka geriausi aitvarų kūrėjai iš viso pasaulio. Renginio metu Vilniuje aitvarus kurti pakviesti menininkai, aitvarų meistrai: Donatas Dumskis, Tadas Surkys ir Jonas Kriščiūnas kartu su šventės dalyviais mokinsis aitvarų pakėlimo techninių aspektų, bendromis pastangomis konstruos aitvarus ir leis juos į dangų.

Mėgėjams ir pradedantiesiems tai bus unikali galimybė gauti patyrusių meistrų patarimų tiek meniniais, tiek aerodinamikos klausimais. Kūrybinius žaismus aitvaro tema išplečia ir jo reikšmė lietuvių mitologijoje, juk jis čia ne tik skrendantis objektas, bet ir sutvėrimas, kurio išvaizdos iš esmės niekas tiksliai ir nežino.

Informacija apie dalyvius, nuotraukos: https://aitvarai.com

Projektą „Skrisk su manimi“ remia Vilniaus miesto savivaldybė.