Ansamblio „Arinuška“ draugystė su Sankt Peterburgo konservatorija tęsiasi

 

Neseniai Vilniuje vyko didelė šventė – tarptautinis festivalis „Pokrovskije kolokola“, kuriame tarp folkloro kolektyvų iš 12 šalių dalyvavo Sankt Peterburgo N. Rimskio-Korsakovo valstybinės konservatorijos folkloro ansamblis. Ir dabar folkloro ansamblio „Arinuška“ dalyvius – festivalio šeimininkus – priima Sankt Peterburge. Ir su kokiu svetingumu!

Programa, sukurta bendro Sankt Peterburgo N. Rimskio-Korsakovo valstybinės konservatorijos, Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro, Slavų tradicinės muzikos mokyklos projekto rėmuose, apjungė savyje daugelį aspektų.

Koncerto „Nuo žemės iki dangaus“, kuris vyko 2018 m. lapkričio 11 d. Sankt Peterburgo konservatorijos koncertų salėje, metu, ansamblis „Arinuška“ pristatė Lietuvos sentikių tradicijas ir dainas, užrašytas ekspedicijų metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, bei supažindino žiūrovus su lietuviška sutartine. Rusijos dainuojamąsias tradicijas pristatė Peterburgo N. Rimskio-Korsakovo valstybinės konservatorijos ansamblis. Taip pat koncerte dalyvavo ansamblis „Kliuč Razumenija“ ir Sankt Peterburgo konservatorijos senovės rusų muzikos ansamblis „Znamenije“, kurie supažindino žiūrovus su senovės rusų XVI-XVII a. giesmėmis. Koncerto dalyvius ir žiūrovus pasveikino Lietuvos Respublikos Generalinis konsulas Sankt Peterburge Dainius Numgaudis.

Ansamblio „Arinuška“ dalyviai apsilankė Sankt Peterburgo konservatorijos Etnomuzikologijos katedroje, su kuria jau daug metų  bendradarbiauja; dalyvavo meistriškumo pamokose ir praktiniuose užsiėmimuose; seminare, skirtame folkloro ir etnografijos medžiagos publikacijos ir tyrimo klausimams; susipažino su archyvu, išklausė paskaitą apie ekspedicijų medžiagos archyvavimo būdus; dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje, kurio tema – „Ekspedicijos darbai šiuolaikinėse sąlygose“. Ši tema ansamblio „Arinuška“ dalyviams labai aktuali, kadangi pedagogai ir mokiniai surinko didelę ekspedicinių medžiagų kolekciją Lietuvos teritorijoje. Taip pat pavyko sudalyvauti mokslo leidinių, metodinių leidinių ir multimedijos projektu prezentacijoje tradicinės kultūros tema.

Sankt Peterburgo konservatorija paruošė ir turiningą kultūrinę programą – „Arinuškos“ dalyviai apsilankė Faberže muziejuje, muzikos muziejuje Šeremetjevo rūmuose, kur pamatė įvairių amžių muzikos instrumentų kolekciją.

Malonia staigmena buvo vakaras-susitikimas su Etnomuzikologijos katedros studentais vienoje iš jaukių Sankt Peterburgo kavinių, kur šiltoje gyvo bendravimo  atmosferoje nepertraukiant skambėjo tradicinė muzika, jungianti visus ir nuverčianti sienas.

Rėmėjai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla, Lietuvos Respublikos Generalinis konsulatas Sankt Peterburge.