Archeologijos dienos Lietuvos nacionaliniame muziejuje: bus įdomu visiems – nuo vaiko iki senjoro

Birželio 14–15 d. Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Lietuvos archeologijos draugija, prisijungdami prie Nacionalinio prevencinės archeologijos tyrimų instituto (Prancūzija) idėjos, kviečia švęsti Archeologijos dienas ir siūlo plačiausią renginių programą Lietuvoje.

Archeologijos dienas Lietuvos nacionalinis muziejus pradės konsultacijomis, kurios šalyje rengiamos pirmą kartą. Visi, susidomėję archeologija ir norintys daugiau sužinoti apie archeologinius radinius, patys tokių radinių turintys ir norintys juos padovanoti, birželio 14 d. kviečiami užsukti į Archeologijos ekspoziciją (Arsenalo g. 3). Nuo 12 iki 18 val. archeologai atsakys į lankytojų klausimus, teiks konsultacijas ir patarimus.

Pirmą kartą lankytojai kviečiami ir į Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologinių radinių saugyklas. Ekskursijos dalyvius su saugomais eksponatais, kurių didžioji dalis dar niekur nerodyta, supažindins muziejaus archeologas. Speciali ekskursija bus organizuojama du kartus, tačiau į ją būtina užsiregistruoti iš anksto.

Lietuvos nacionalinis muziejus, Archeologijos ekspozicijoje visuomenei pristatantis daugiau nei 4 tūkst. įvairiausių radinių, penktadienį kviečia į temines ekskursijas – „Gintaras akmens amžiuje“, „Pažink geležies amžių per 7 eksponatus“, „Simboliai priešistorėje“.

Penktadienio programą pabaigs archeologo Gyčio Grižo pasakojimas, apie tai, kaip ant Gedimino kalno buvo rasti sukilėlių palaikai. Archeologinis detektyvas truko beveik trejus metus. Kaip archeologai identifikavo 1863–1864 m. sukilimo dalyvius, ir ar tikrai jau galima sudėti taškus ant i sužinosite susitikimo metu.

Šeštadienį lankytojai kviečiami į mokslinių tyrimų ir restauravimo laboratorijas. Įdomu bus visiems – nuo vaiko iki senjoro. Archeologai, archeobotanikai, zooarcheologai ir rekonstruktoriai kvies susipažinti su žmonių praeitį liudijančiais radiniais: metaliniai įrankiai, odos ir keramikos dirbiniais. Medžius ir augalų liekanas tyrinėsite pro mikroskopą, sužinosite, kaip akmens amžiaus žmogus skaldė titnagą ir jį apdirbo.

Muziejaus vidiniame kieme (Arsenalo g. 3) veiks archeologijos kaimelis. Čia į rankas galėsite paimti svarbiausius archeologo darbo įrankius: mentelę, šepetėlį, metalo ieškiklį. Specialistai pamokys pieštuku nubraižyti brėžinį, tacheometru ir nivelyru matuoti aukščius ir atlikti kitus kasdienius archeologo darbus.

Abi dienas, birželio 14 ir 15 d., lankytojai Lietuvos nacionalinio muziejaus Archeologijos ekspoziciją (Arsenalo g. 3) galės lankyti nemokamai. Penktadienį nuo 10 iki 22 val., o šeštadienį nuo 10 iki 18 val.

Pirmą kartą nacionalines Archeologijos dienas prieš 10 metų pradėjo minėti Prancūzija. Šiemet, minėdami jubiliejų, prancūzai pakvietė įvairius Europos šalių muziejus ir kultūrines įstaigas dalyvauti Archeologijos dienose kartu.

Į prancūzų kvietimą prisijungti sureagavo daugiau nei 12 šalių, tarp jų ne tik Lietuva, bet ir Šveicarija, Jungtinė Karalystė, Airija, Portugalija, Italija, Malta, Lenkija, Austrija.

Lankytojai apžiūri archeologinius radinius (E. Daukšaitės nuotr.) Interaktyvūs užsiėmimai. (E. Daukšaitės nuotr.)

_____________________

Lietuvos nacionalinio muziejaus naujienas kviečiame sekti socialiniame tinkle „Facebook“ https://www.facebook.com/lnmuziejus/ ir internetiniame puslapyje http://www.lnm.lt/


Kontaktinė informacija:
Arminas Šileikis
Lietuvos nacionalinio muziejaus Viešųjų ryšių specialistas
Tel. +370 673 04145
arminas.sileikis@lnm.lt