Artnews.lt neformalių susitikimų cikle „Doppelgänger” svečiai iš Kauno – Agnė Bagdžiūnaitė ir Edvinas Grinkevičius

Rugpjūčio 29 d., antradienį, 18 val., ŠMC skaitykloje (Aušros vartų g. 5 / Pasažo skg., Vilnius) vyks Artnews.lt organizuojamas „Doppelgänger“* renginys, kurio metu savo veiklas pristatys menininkai ir kuratoriai Agnė Bagdžiūnaitė ir Edvinas Grinkevičius.

Iš sostinės perspektyvos gali atrodyti, kad Kaune ir kituose miestuose šiuolaikinio meno reiškiniai pasyvūs, renginiai fragmentiški, sunkiai pasiekiami ar per daug įvietinti, tačiau verta pasigilinti, kokie kultūros procesai vyksta iš tiesų. Agnė Bagdžiūnaitė ir Edvinas Grinkevičius dirba ir kuria Kaune jau ilgą laiką, kur jų veikla plačiai žinoma ir vertinama. Šiame „Doppelgänger” susitikime Edvinas ir Agnė pristatys individualius ir bendrus kūrybinius, socialinius ir politinius projektus, plačiau reflektuos Kauno kultūros lauką bei jame vykstančius šiuolaikinio meno procesus.

Agnė Bagdžiūnaitė – menininkė, kuratorė, tyrėja. Savo praktiką ir tyrimus grindžia žmonių istorijos, feministinės etnografijos metodologijomis ir socialinės reprodukcijos teorija. Šiuo metu Agnė dirba kuratore Kauno menininkų namuose ir ruošiasi parodai „Moterų balsai. Istorijos iš Kauno tekstilės industrijos“ Kauno paveikslų galerijoje. Agnė dalyvauja socialinio centro „Emma”, profesinės sąjungos G1PS, kairiosios medijų platformos „Gyvenimas per brangus“ veiklose.

Edvinas Grinkevičius – kuratorius, menininkas ir aktyvistas. Šiuo metu yra Kauno menininkų namų kuratorius. Nuo 2016 m. vienas iš kontrkultūrinio queer kultūros judėjimo WE ARE PROPAGANDA iniciatorių, taip pat socialinio centro „Emma” (kairiosios politinės minties ir alternatyvios kultūros erdvės) kolektyvo narys. Nuo 2016 m. Querelle pseudonimu kuria terrorist drag DJ performansus.

*2019 m. prasidėjęs „Doppelgänger“ yra vieno vakaro neformalių susitikimų su aktyviai kuriančiais Lietuvos šiuolaikiniais menininkais, kuratoriais, rašytojais, architektais projektas, kuruojamas kultūros organizacijos „Artnews.lt”. Projektas skirtas užčiuopti ir viešame pokalbyje artikuliuoti „pilkąsias“ arba „paraštines“ aktyviai kuriančių Lietuvos šiuolaikinių menininkų, kuratorių, rašytojų, architektų veiklas, kurios pamažu (kartais nepastebimai, o kartais – gana ryškiai) užima vis platesnę kūrybinės veiklos dalį. Ilgainiui šios „šoninės“ veiklos arba visai pakeičia kai kurių kūrėjų pagrindinę kūrybos sritį, arba ją (in)formuoja, įgalindamos ypatingus hibridinius kūrybos modelius, savitai veikiančius  ir bendrą šalies (regiono, miesto) šiuolaikinio meno lauką.

Kultūros organizacija „Artnews.lt“ rūpinasi šiuolaikinio meno procesų analize ir sklaida trijose platormose: šiuolaikinio meno žurnaluose „Artnews.lt“ ir „Echo Gone Wrong“ bei meno leidinių knygyne ir žurnale„Artbooks.lt“. Nuo 2023 m. „Artnews.lt” organizuoja Meno ir kultūros žurnalų leidėjų Šiaurės ir Baltijos šalyse forumą, o su Šiuolaikinio meno centru ir LNDM Nacionaline dailės galerija – Meno kritikos apdovanojimus.

Ciklą „Doppelgänger“ finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.Už bendradarbiavimą dėkojame Šiuolaikinio meno centro skaityklai.