„Ateitis CUP“ starte kartvelų triumfas ir geriausias lietuvių pasirodymas istorijoje

Įspūdingai startavusiame jubiliejiniame dešimtajame „Ateitis CUP turnyre“ vienuolikamečių taurę iškovojo Tbilisio „Dinamo“ jaunieji futbolininkai. Jie finale po dramatiškos kovos 1:0 palaužė Vilniaus „Žalgiriečio“ bendraamžius.

Dainiaus Greviškio auklėtiniai buvo ne vieninteliai Lietuvos atstovai sugebėję prasibrauti į stipriausiųjų turnyro ketvertą. Jame buvo ir Gargždų „Bangos“ ekipa, mažąjį finalą pralaimėjusi Dortmundo „Borussia“ komandai bei likusi ketvirta.

Per dešimties metų istoriją tokio pasiekimo turnyre, kuriame varžėsi „Borussia“,„Manchester City“,„Birmingham City“,„Antalyaspor“, Kijevo „Dinamo“ ir kitos garsių klubų akademijos, Lietuvos atstovai dar niekada nebuvo pasiekę.

„Aš visada sakau, kad mūsų turnyras yra labai geras indikatorius. Jei 2008 metų turnyre taip šauniai pasirodė dvi komandos, yra vilties, kad turėsime neblogą kartą. Apskritai vertinant, turėjome vieną stipriausių turnyrų per visą istoriją. Aišku, bandysime ir toliau kartelę laikyti iškėlę aukštai“, – sakė „Ateitis CUP“ pagrindinis organizatorius Dainius Gudaitis.

Tbilisio „Dinamo“ vienuolikamečiai turnyre demonstravo brandžiausią futbolą. Sakartvelo rinktinės pagrindu sudaryta komanda per visą turnyrą nepraleido nei vieno įvarčio, o įspūdingiausiose turnyro rungtynėse pusfinalyje 1:0 palaužė Dortmundo „Borussia“ bendraamžius.

„Be abejo, pagrindinį dėmesį visada skiriame stipriausiems, bet noriu pažymėti, kad tie stipriausi galėjo būti visai kiti. Tokio lygaus turnyro, jei atvirai, aš neatsimenu. Paskaičiavome, kad per sužaistas 129 rungtynes net 78 baigėsi arba lygiosiomis, arba kažkurios komandos pergale vieno įvarčio skirtumu. Manau, kad vaikų futbole tai yra pakankamai unikalu“, – dėstė D.Gudaitis.

„Antalyaspor“ galutinėje rikiuotėje liko šeštoje vietoje, „Birmingham City“ (pralaimėjęs net tris baudinių serijas) – aštuntoje, „Manchester City“ – devintoje.

Kitą savaitgalį dėl pagrindinės „Ateitis CUP“ taurės varžysis dvylikamečiai. Tarp garsių vardų bus galima išvysti „Manchester City“, Bergamo „Atalanta“, Borisovo BATE ir Tbilisio „Dinamo“ klubų akademijas. Be to, turnyre varžysis ir Lietuvos rinktinės pagrindu sudaryta ekipa.