Atidarytas jubiliejinis penkioliktasis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“

Vakar koncertu „Muzika iš šaknų“ sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje atidarytas jubiliejinis penkioliktasis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“. Iki šio šeštadienio vyksiantis kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ organizuojamas renginys per muziką siekia suartinti skirtingas tautas bei kartas ir sukvieti atlikėjus iš skirtingų šalių.

Festivalis prasidėjo jau tradiciniu tapusiu koncertu, leidusiu prisiliesti prie etninės kultūros. Į sceną lipo dainų autoriai ir atlikėjai, kurie peno kūrybai semiasi iš savo bei kitų tautų etninės kultūros. Tarp jų – dainininkė ir dainų kūrėją Lilly Drumeva iš Bulgarijos, Brendanas Monaghanas iš Šiaurės Airijos, viena iš dueto „Laiminguo“ seserų Agota Zdanavičiūtė. Vakarą vedė ir klausytojus savo kūryba džiugino kompozitorius ir atlikėjas Algirdas Klova su instrumentine grupe „Vydraga“, Daiva Steponavičienė (Rugiaveidė) su šeima, autorius ir atlikėjas Ričardas Mikalajūnas bei rusų dainuojamosios poezijos, liaudies dainų atlikėjas Jevgenijus Kirjackis.

Šiandien, spalio 20 dieną, dainuojamosios poezijos gerbėjai vėl kviečiami pasimėgauti nepamirštamu multikultūriniu skambesiu koncerte „Iš visos širdies, iš plačiojo pasaulio“. Visas būrys skirtingų šalių atlikėjų Šv. Kotrynos bažnyčioje muzikos garsais žada pasibelsti į klausytojų jausmus ir mintis. Prancūzė Evelyne Gallet, Wim Segers ir Ellen Steegen iš Belgijos – šie talentingi kūrėjai, viešintys festivalyje „Tai – aš“, kartu su ryškiomis ir jaunajai kartai atstovaujančiomis Lietuvos žvaigždėmis Aiste Lasyte, Bjelle III, „Kamanių šileliu“, Vygantu Kazlausku su grupe, Gyčiu Ambrazevičiumi ir grupe vienam vakarui suvienys savo jėgas bei dovanos tarptautinį prieskonį turinčią programą, į klausytoją prabilsiančią skirtingomis kalbomis.

Šviesias rudens akimirkas dovanosiantis ,,Tai – aš“ nepamirš pačių mažiausiųjų – bardai muzika išradingai kreipsis ne tik į tėvelius, bet ir į vaikus. Šeštadienio, 21 dienos, popietę koncerto „Bardai vaikams. Dainuoja visi!” metu puikią nuotaiką visiems susirinkusiems garantuos charizmatiškasis Jurgis Did (aka. Jurgis Didžiulis), priversiantis nusišypsoti ir didžiausius rimtuolius, o jaukumą kurs Veronika Povilionienė su dukra Rima Povilionyte. Šįkart į mažųjų bei jų tėvelių širdis bus prabilta ne tik lietuvių, bet ir užsienio kalbomis: vaikiškas daineles, dalimi išverstas į mūsų kalbą, dainuos visi festivalio „Tai – aš“ užsienio svečiai, tarp kurių – Prancūzijos, Rusijos, Belgijos ir kt. šalių atlikėjai bei dainų autoriai.

Festivalį įspūdingu koncertu „Tai – mes“, vyksiančiu šį šeštadienį, 21 dieną, patikėta uždaryti ryškiausioms Lietuvos dainuojamosios poezijos scenos žvaigždėms su savo šeimos nariais. Charizmatiškasis scenos grandas Aidas Giniotis į sceną žengs su sūnumi Ignu, nepakartojamą gausios šeimos muzikinį susitikimą dovanos Saulius ir Jokūbas Bareikiai kartu su Jokūbo žmona Dominyka bei dukromis Barbora ir Severija. Savo muzikiniais atradimais publiką džiugins artistiškieji Gediminas ir Ainis Storpirščiai, jautrų ir šiltą autorinių dainų pasirodymą surengs šeimyninis trio – Teresė ir Milda su tėčiu Gintaru Andrijausku.

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis šiemet aplankys ne tik sostinę, bet ir Skapiškį, Gargždus bei Rygą, o jo išankstinio atidarymo scena kaip ir kasmet šį antradienį buvo užleista pradedantiesiems muzikos ir poezijos kūrėjams dainuojamosios poezijos vakare M. Mažvydo bibliotekos „Akustiniai reikalai – tekstų formos“. Festivalio metu taip pat vyks tarptautinės edukacinės kūrybinių dirbtuvės „Tai – mes“. Dirbtuvės, skirtos 8 – 12 klasių moksleiviams ir studentams, siekia suburti rašančius ir kuriančius įvairių tautinių bendruomenių narius, užmegzti tarpkultūrinį dialogą ir paskatinti bendram kūrybiniam veiksmui, plėtoti dainuojamosios poezijos žanrą.

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš” rengiamas nuo 2003 m. sukūrė savo legendą: jaukūs vakarai, prasmingi atlikėjų dainų tekstai, išradingos muzikinės kompozicijos ir nuoširdžios klausytojų simpatijos kasmet sutraukia didelį pulką šio festivalio gerbėjų. Festivalį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija.

Plačiau www.tai-as.lt. Bilietus platina Bilietai.lt.