„Atviras ratas“ jauniausius ir vyriausius žiūrovus į spektaklius kvies nemokamai

Vilniaus miesto trupės vardą neseniai antrą kartą pelnęs teatras „Atviras ratas“ naują sezoną pradeda primindamas, kad amžius teatrui – ne riba. Nuo šiol „Atviro rato“ spektakliuose vaikai iki 4 metų ir vyresnio nei 60 metų amžiaus sulaukę žmonės bus kviečiami apsilankyti nemokamai. Iniciatyvos kūrėjai ragina skaitytojus šia žinia pasidalinti su savo tėvais, seneliais, vyresnio amžiaus kaimynais ir visais kitais garbaus amžiaus žmonėmis, kurie galėtų pasinaudoti galimybe aplankyti teatrą neatverdami savo piniginės.

„Antrą kartą pelnę Vilniaus miesto trupės vardą toliau galvojame naujas iniciatyvas, kurios, mūsų manymu, yra svarbios tiek mums, kaip Vilniaus miesto teatrui, tiek sostinės ir visos Lietuvos gyventojams“, – pasakoja „Atviro rato“ vadovė, režisierė Ieva Stundžytė. Pasak jos ir teatro projektų vadovės Giedrės Liugaitės, šia akcija į spektaklius norima pritraukti tą amžiaus grupę, kuri „Atvirame rate“ yra retesni svečiai ir kuriuos sunkiau pasiekia informacija apie teatro veiklą. „Mūsų spektakliuose įprastai lankosi jaunesni žiūrovai, todėl  norime ir vyresniesiems suteikti galimybę pažinti tai, ką kuria mūsų teatras, gyvuojantis jau 13 metų. Tai gali tapti dar viena proga pamatyti, kuo gyvena jų vaikai ir vaikaičiai – o suprasdami jaunus žmones per tai vyresnieji žiūrovai galėtų atpažinti ir save“, – svarsto G. Liugaitė.

Proga nemokamai pamatyti spektaklius jauniausi ir vyriausi teatro lankytojai galės pasinaudoti nuo pat sezono pradžios. Rugsėjo 22 dieną Menų spaustuvėje „Atviras ratas“ parodys tris itin skirtingus spektaklius: ritminį-muzikinį spektaklį vaikams „Gėda pelėda“ (rež. I. Stundžytė), dviejų žmonių santykius tyrinėjantį režisieriaus Justo Tertelio darbą „Saulėtoji linija“ pagal Ivano Vyrypajevo pjesę bei naujausią I. Stundžytės kūrinį – „Bakchantės: aktas“, į šiuolaikinį pasaulį perkeliantį Euripido tragediją. „Norime, kad žmonės, kurie retai lankosi mūsų teatre, susipažintų ir su Menų spaustuve, jos repertuaru. Atsimenu, kad tuomet, kai dar buvome vienas pirmųjų teatrų, čia pradėjusių vaidinti vaikams, į spektaklius tėvai su vaikais rinkosi labai vangiai – jie neįsivaizdavo, kokia tai erdvė, ar ji bus tinkama jų atžaloms. Dabar, praėjus daug laiko, norime tai pakartoti ir su vyriausiąja karta – parodyti, jog pačioje miesto širdyje egzistuoja puiki scenos menų platforma su maloniais jaunais žmonėmis, o apsilankę čia vyresni žiūrovai gali jaustis kaip namuose“, – mintimis dalinasi I. Stundžytė.

Naujoji „Atviro rato“ iniciatyva taikoma ne tik 60 ar daugiau metų sulaukusiems, bet ir patiems jauniausiems – 0-4 metų piliečiams. „Kadangi akcija apibrėžia dvi amžiaus grupes, būtų labai gražu, jei močiutė ar senelis su savo anūkais galėtų drauge nemokamai apsilankyti, pavyzdžiui, šį sezoną naujai atgimstančiame spektaklyje „Senelės pasaka“, – sako G. Liugaitė. Šių amžiaus grupių atstovams, panorusiems apsilankyti spektakliuose, su savimi pakaks turėti asmens dokumentą ir užsiregistruoti iš anksto – tai galima padaryti tiek telefonu, tiek internetu. Svarbu ir tai, jog šia naujiena galės džiaugtis ne tik Vilniaus mieste, bet ir visose Lietuvos vietose, kuriose bus rodomi „Atviro rato“ spektakliai, gyvenantys esami ar būsimi teatro žiūrovai.

Registracija į spektaklius: el. paštu info@atvirasratas.lt arba telefonu 8 616 02332