Filmo „Avinėlio vartai“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi Audriumi Stoniu

Pasitinkant Advento laikotarpį M. K. Čiurlionio namai Vilniuje (Savičiaus g. 11) lapkričio 23 d. (šeštadienį) 16 val. kviečia į susitikimą su kino režisieriumi, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Audriumi Stoniu ir jo dokumentinio meninio filmo „Avinėlio vartai“ (2014 m.) peržiūrą.

„Nuplauti akis pasaulio grožio vaizdais. Nuplauti širdį Gyvuoju vandeniu, Nieko neįrodinėti, ištirpdyti žodžius maldoje ir pačiam tapti klausimo atvirumu.“

Režisieriaus Audriaus Stonio teigimu „Kinas gali padaryti tai, ko negali nei užrašytas, nei ištartas žodis: jis turi galimybę parodyti tai, kas yra nematoma“. Todėl apie sudėtingas temas geriausiai yra kalbėti kino kalba, kai žodį lydi vaizdas ir atvirkščiai – vaizdą lydi žodis. Tik tuomet, tai kas yra nematoma, galime išjausti kinu.

Būtent apie tai ir yra „Avinėlio vartai“. Juk tai, kas įvyksta per krikšto apeigas, yra nematoma, todėl kinas ne pasakoja, bet mėgina pajusti tą stebuklą. O tiksliau būtų sakyti: „Mėgina prisiliesti, priartėti.“

„Šis filmas yra apie Dievo ir žmogaus susitikimą. Tas susitikimas gali būti labai trapus, vos juntamas, bet jei kino kamerai pavyksta tai užfiksuoti – dėl to verta stengtis“ – įsitikinęs Stonys. Todėl priėmęs brolio Gedimino kvietimą kaip iššūkį – pamėgino prisiliesti prie to, kas yra neapčiuopiama ir užfiksuoti tai kino juostoje „Avinėlio vartai“.

„Pats Krikštas savo esme yra labai gilus, turi daugybę sluoksnių, jo šaknys eina ne tik iki pirmųjų krikščionių patirčių, bet dar toliau į biblinius laikus. Visa tai plačiai išsikeroję tiek į plotį, tiek ir į gylį, todėl aprėpti viską būtų labai sudėtinga. Jei norėtum viską papasakoti, neužtektų dešimties storiausių knygų… Bet mes ne pasakojame, o kuriame kiną. Ir kaip kitaip kalbėti apie Krikšto slėpinį, jei ne per žmogų, jo veidą…“ – Audrius Stonys.

Taigi, kviečiame šeštadienio pavakarę praleisti kartu su režisieriumi Andriumi Stoniu M. K. Čiurlionio namuose, tapti klausimo atvirumo dalimi ir įsitraukti į diskusiją po filmo „Avinėlio vartai“ peržiūros.

Lapkričio 23 dieną M. K. Čiurlionio namai bus atviri vilniečiams jau nuo 11 val. Įprastai savaitgaliais M. K. Čiurlionio namai – nedirba, tad tai puiki galimybė atvykti apžiūrėti lapkričio pradžioje pristatytą naują fotografo Ričardo Dailidės fotodokumentikos parodą „Iš praeities atgimstantys…“, pasiklausyti M. K. Čiurlionio muzikos įrašų, o gal net ir išgirsti gyvai grojantį pianistą Roką Zubovą.

Renginio data: 2019 lapkričio 23 d. 16val.
Renginio vieta: M. K. Čiurlionio namai Vilniuje (Savičiaus g. 11).
Daugiau informacijos: www.mkcnamai.lt

Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija.