Baigėsi jubiliejinė senjorų dainų šventė „Mes Vilniuje kartu“

Birželio 4 d. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje nuskambėjo finaliniai jubiliejinės Lietuvos senjorų dainų ir šokių šventės „Mes Vilniuje kartu“ akordai.

Šiemet šventėje dalyvavo per 800 daininikų bei šokėjų iš Kelmės, Utenos, Kražių, Pasvalio, Panevėžio m. ir raj., Lentvario, Kalvarijų, Biržų, Skuodo, Švenčionių, Švenčionėlių, Varėnos, Šilalės Radviliškio raj., Ukmergės, Lentrvario, Vievio, Elektrenų, Telšių, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus.

„Jau X – tą kartą skambančios dainos Vilniaus mokytojų namų kiemelyje džiugina visų dalyvių ir žiūrovų širdis. Ne veltui dainų šventės UNESCO pripažintos stebuklu”, – dalyvius sveikino LR seimo narė Ona Valiukevičiūtė, prisipažinusi esanti didžiausia chorinės muzikos gerbėja.

Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto komiteto narė Aldona Šventickienė dėkojo iš visos Lietuvos susirinkusiems dalyviams, kad savo krašto dainas jie atvežė į sostinę ir paminėjo, kaip svarbu „ne tik išdainuoti dainas, bet ir perduoti jas ateinančioms kartoms“.

Renginį vedusi etnologė Gražina Kadžytė džiaugėsi, kad kiekvienas šventės dalyvis išsiveš tai, kas kiekvienam Lietuviui yra namų simbolis – kvepiantis duonos kepalas, „Vilniaus duonos“ dovana.

Šventės meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas – Gintaras Skapas, koncertmeisterė – Janina Kalinaitė, choreografė – Alma Lomsargė, garbės svečias – Lietuvos chorinės muzikos patriarchas prof. Lionginas Abarius.

Lietuvos senjorų dainų šventė – unikalus tęstinis, vienintelis toks mūsų šalyje vykstantis renginys senjorams, rengiamas nuo 2006 m. Tai išskirtinė galimybė ne tik visos Lietuvos senjorams parodyti savo sukauptą gyvenimišką patirtį dainomis ir šokiais, bet ir visai miesto bendruomenei pabūti kartu, pajusti skirtingų kartų dvasinį ryšį bei bendrystę.