Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Balandžio 5 d. Kirtimų kultūros centre vyks Tarptautinės romų dienos minėjimas

Balandžio 8-ąją minima Tarptautinė romų diena. 1971 m. balandžio 8 d. pirmą kartą Londone susirinko Pasaulinis romų kongresas, kurio metu buvo įkurta romams atstovaujanti tarptautinė organizacija „Union Romani Internationale“, o balandžio 8-oji paskelbta Tarptautine romų diena. Oficialiai ši diena Tarptautine romų diena pripažinta po 19 metų – 1990 metais. Tai buvo padaryta per ketvirtąjį Pasaulinį romų kongresą Lenkijoje.

Tarptautinė romų diena skirta romų kultūrai ir problemų, su kuriomis susiduria šios tautos žmonės, žinomumui skleisti. „Lygybė prieš įstatymą ir nediskriminavimas yra pagrindinės Europos Sąjungos vertybės. Tačiau priešiškumas romams vis dar plačiai paplitęs ir Europoje, ir visame pasaulyje. Atskirtis, nelygybė ir diskriminacija, kurias vis dar patiria romai, stipriai prieštarauja pagrindinėms Europos Sąjungos vertybėms“, – rašoma Europos Komisijos pirmininko pavaduotojo Franso Timmermanso ir Europos Komisijos narių pareiškime.

Multikultūrinis vaikų dienos centras „Padėk pritapti“ kviečia Tarptautinę romų dieną paminėti Kirtimų kultūros centre balandžio 5 d., ketvirtadienį.

Vakaro programa:

17:30 – fotografijų parodos „Draugystės portretai“ pristatymas.

18:00 – filmo „Spartakas ir Kasandra“ (Spartacus & Cassandra, 2014) peržiūra.
Filmo aprašymas: jauna trapecijos akrobatė Camille paima savo globon du romų kilmės vaikus – brolį ir sesę. Jie apsigyvena cirke Paryžiaus pakraštyje. Ramiame, bet trapiame prieglobstyje vienuolikmečio ir trylikametės laukia nauji išbandymai. Jiems tenka apsispręsti, ar keliauti su globėja Camille, ar likti su gatvėje gyvenančiais tėvais. Filmas subtiliai perteikia problemiškas vaikų būsenas ir sunkias atsakomybes, o kartu ir retas, bet įkvepiančias, džiaugsmo akimirkas. (Filmas bus rodomas prancūzų kalba su lietuviškai subtitrais.

Šis renginys – tai kvietimas atsigręžti į romus, iš arčiau susipažinti su bendruomenės gyvenimu Lietuvoje bei Europoje.

Vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius

Renginys nemokamas

Fotografijų autorius – Artūras Morozovas