Bernardinų sodo vasaros skaitykla švenčia penkerių metų jubiliejų

Pasitinkant vasarą vilniečiams ir miesto svečiams duris atveria Vilniaus centrinės bibliotekos skaityklos po atviru dangumi – Bernardinų sode ir Sapiegų parke. Sostinės gyventojų pamėgtose ir gausiai lankomose žaliose Vilniaus erdvėse kviečiama ne tik rinktis skaitinius ir žaidimus įdomiam laisvalaikiui, bet ir dalyvauti kultūriniuose renginiuose.

Bernardinų sodo vasaros skaitykla šiemet veikia jau penktąjį sezoną ir siūlo rinktis iš daugiau nei 500 knygų suaugusiems ir vaikams. Miesto svečiai gali rasti literatūros apie sostinę, lankytinas vietas. Šiais metais skaityklos fondą papildė dar daugiau knygų ukrainiečių kalba, leidiniai lenkų kalba, padovanoti Lenkijos instituto Vilniuje. Taip pat skaitykloje įrengta akcijos „Tėčiai skaito“ knygų lentyna. Tai – pačios naujausios knygos skirtos įvairaus amžiaus auditorijai. Lentynoje galima rasti paveikslėlių knygų patiems mažiausiems bei grožinės literatūros vyresniems. Pasak šios iniciatyvos organizatorių, ja siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius prasmingai leisti laiką su vaikais, ypač artėjant Tėvo dienai, atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą ir kartu su vaikais atrasti knygos pažinimo džiaugsmą. Skaitytojai čia ras ir meno albumų, padovanotų VšĮ „Lewben Art Foundation“ bei Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro leidinių.

Skaityklos lankytojai gali naudotis nemokamu internetu, žaisti stalo žaidimus, o mažieji ras dėlionių, lauko žaidimų, spalvinimo ir piešimo reikmenų.

Kaip ir kasmet, Vilniaus centrinė biblioteka pristatys Bernardinų sodo vasaros skaityklos kultūrinę programą ir visą vasarą siūlys dalyvauti įvairiuose renginiuose – knygų pristatymuose, diskusijose, knygų klubo susitikimuose, filmų peržiūrose, kūrybinėse dirbtuvėse ir kt.

Skaityklos penktojo jubiliejaus proga birželio 6 d. organizuojama atidarymo šventė, kurioje vyks susitikimas su vienos populiariausių šių metų knygų „Mokytojas“ autoriumi Karoliu Klimu, Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos moksleivių instrumentinio ansamblio pasirodymas, lankytojų lauks žaidimai, konkursai ir dovanos.

Birželio 13 d. 17.00 val. skaitykloje vyks knygų klubo susitikimas ir Maggie O’Farrell knygos „Hamnetas“ aptarimas. Birželio 16 d. Vilniaus centrinė biblioteka dalyvaus Kultūros naktyje ir nuo 18 val. kvies į kūrybines pop up atviruko gaminimo dirbtuves bei į Lietuvių kalbos instituto organizuojamą interaktyvią parodą „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“.

Skaitykla Bernardinų sode veiks iki rugsėjo antradieniais – sekmadieniais nuo 10 iki 20 val. Pirmadieniais ir švenčių dienomis skaitykla nedirbs.

Pasitinkant vasarą ketvirtąjį sezoną pradėjo ir vasaros skaitykla Vilnius Tech Parke. Antakalnio Sapiegų parko teritorijoje iki pat spalio veiksianti skaitykla siūlo rinktis iš daugiau nei 300 knygų suaugusiems ir vaikams. Parko lankytojai gali rinktis skaitinius įdomiam laisvalaikiui, laiką leisti patogiai įsitaisius ant hamakų, parko suoliukų ar čia pat veikiančiose kavinėse. Skaitykla dirba pirmadieniais – penktadieniais nuo 8 iki 20 val., savaitgaliais nuo 10 iki 20 val.

Kasmet Bernardinų sodo ir Sapiegų parko skaityklose per dieną apsilanko 250 lankytojų, o visos vasaros metu – virš 26 000 lankytojų. Vilniaus centrinė biblioteka džiaugiasi, kad vasaros skaityklos yra mėgstamos ir gausiai lankomos bei tikisi, kad šią vasarą orai lepins šiluma ir giedromis dienomis lesiančiomis mėgautis skaitymo džiaugsmais gamtos apsuptyje.

Bernardinų sodo ir Vilnius Tech Parke vasaros skaityklos rengiamos Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis siekiant užtikrinti turiningą laisvalaikį žaliose Vilniaus erdvėse. Sklandų Sapiegų parko vasaros skaityklos darbą padeda įgyvendinti Vilnius Tech Park ir Taste Map Coffee.