Birželio 13 – 30 d. VVJ meno galerijoje veiks menininko Joaquin Mora fotografijų paroda GYVENIMAS DABARTIES AKIMIRKOJE.

Joaquín Mora – kino ir audio vizualikos kūrėjas, fotografas iš Čilės, kurio žvilgsnis nuolat krypsta į santykių tarp žmonių ir jų gyvenamų erdvių dokumentavimą. 2021 m. jis persikėlė į Vilnių ir, norėdamas apsigyventi savojoje dabartyje, ėmė klaidžioti ilgose  fotografinėse kelionėse, stebėti miestą ir fiksuoti savo pirmuosius kasdienio gyvenimo metus Lietuvoje, kurie ir atsispindi šioje parodoje.

„Šioje fotografijų kolekcijoje filmų kūrėjas, fotografas Joaquín Mora (g. Santjage, Čilėje 1978 m.) tyrinėja architektūrinius sąstingio ir apleistų erdvių temas, kurios praradusios savo tiesioginę funkciją tampa atminties nešėjomis bei rezonuoja su ankstesne pastatų veikla. J. Mora ėmėsi fotografijos, norėdamas užfiksuoti mįslingas, stūksančias erdves, kviečiančias įsivaizduoti, kas galėjo nutikti anksčiau ir kas gali nutikti vėliau, bet, iš esmės, patirti dabartinę, sustabdytą būseną, susikurti savo asmeninį, gal net nepopuliarų kelionės po miestą žemėlapį, nepaisant oficialių įvairių programėlių siūlomų maršrutų.

Apart sukurtos apleistumo būsenos, įgalinančios vaizduojamoms erdvėms papasakoti savo atmintį, matomi vaizdai mums atskleidžia kažkur giliai pažįstamus, bet primirštus miesto užnugarius: skersgatvius, automobilių stovėjimo aikšteles, sandėlius, stogines. Toks foto scenarijaus pasirinkimas sukuria išskirtinį judėjimo per miestą būdą – nukrypstama nuo iš anksto suplanuotų maršrutų, siekiama atrasti ir užfiksuoti tokius vaizdus, kuriuos miestas, atrodo, bando nuslėpti. Dabar vyrauja palydovinės navigacijos programėlių era – orientuotuojamasi tik į trumpiausią mūsų judėjimo kelionės laiką, atmetant juslinio laiko ir erdvės patyrimo svarbą. Todėl sprendimas kurti savo maršrutus virsta apsigyvenimu savojoje dabartyje. Mūsų pačių aplinka tampa pajėgi atsiskleisti kiekvienam skirtingai tam tikrais momentais, laisvai, be lūkesčių, be iš anksto nustatytos prasmės.“

Kompozitorius, menininkas Daniel Larrein

„Per pastaruosius dešimt metų savo projektuose aš ieškau įvairių būdų kaip atskleisti kultūros paveldą tam tikrose, mažai žinomose lokacijose. Aš prisiliečiu prie tęstinumo, transformacijos temų, taip pat noriu parodyti, kaip aplinkos pokyčiai įtakoja mūsų kasdienį gyvenimą. Persikelti į Vilnių – mano asmeninis projektas. Man itin svarbus priklausymo jausmas. Siekiu šios būsenos stebėdamas aplinką. Vilnius man yra mažytis miestas, tačiau aš galiu jame pasiklysti, o tai man ir yra svarbiausia.“  –  Joaquín Mora.

VVJ meno galerija

Vilniaus g. 39

III – V  12  – 19 val.

VI  –  12 – 16  val.

www.vvjgalerija.lt