Daiva Kairevičiūtė. Fotografijų paroda „Kūnas o šešėlis“

Balandžio 9 d., 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje atidaroma grafikės ir fotografės Daivos Kairevičiūtės paroda „Kūnas o šešėlis“, kurioje autorė pristato to paties pavadinimo fotografijų ciklą. Jame – šiandien retokai sutinkami, akto žanrui priskiriami vaizdai, kviečiantys į paslaptingą šviesos ir šešėlių buveinę, glūdinčią vidiniame moters pasaulyje.

Visose fotografijose – ta pati moteris, tarsi mėginanti prisijaukinti savo pačios šešėlį, antrininkę, o gal – demoną. Garsus kino kritikas Michailas Jampolskis demonus siejo su deformacijos poetika. Anot jo, deformacija gimsta sąveikoje, apjungdama du kūnus: tą, kuris veikia kaip antspaudas, ir tą, kuris lieka kaip įspaudas, kūno atmintyje įrašytas pėdsakas. Jis vadinamas demonu, tuo, kuris lieka kaip šešėlis (tačiau visai nebūtinai piktu).

Kairevičiūtės aktuose moters figūros – tarsi ištrūkusios iš šio pasaulio ir pakibusios juodame eteryje, lyg jūrų žolės, besiplaikstančios dvasinio laiko (kairos) srovėje. Kaip menininkės grafikoje, taip ir fotografiniuose aktuose, jos vaizduojama moteris panaši į raganą, burtininkę. Ji nedangsto savo kūniškumo, o yra į jį sugrįžusikaip į savo esmės įsčias, atvira sau. Ji stebi, kaip joje varžosi vidinė gamta.

Daiva Kairevičiūtė (g. 1971) baigė grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. Parodose dalyvauja nuo 1999 m., per tą laiką yra surengusi per dešimt personalinių parodų.