„Dėmesio! Kuria vaikai“ dovanojo šventinę edukacijos dieną

Šių metų Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, mažieji vilniečiai sutiko aktyviai ir turiningai. Projektas „Dėmesio! Kuria vaikai“ kvietė nesėdėti namuose ir įsitraukti į kino, muzikos, dailės, teatro, istorijos ir kitų sričių pažintines veiklas. Jas paruošė ir į savo erdves vaikiško klegesio įsileido net 11 kultūros įstaigų: bibliotekos, muziejai, kiti meno ir kultūros centrai Vilniaus mieste ir už jo ribų.

Edukacijos dienos idėja kilo svarstant, kiek kultūrinės Vilniaus vietos yra patrauklios vaikams. Net ir savame mieste esančios kultūros įstaigos nebūtinai yra žinomos ir lankomos jaunesnio amžiaus lankytojų – jiems dažnai pritrūksta informacijos, progos ar tiesiog drąsos praverti kurios nors, ypač mažesnės, įstaigos duris. Todėl plačiąja prasme šis projektas abi šalis kvietė atsiverti: kultūrines įstaigas – naujai lankytojų kartai, o vaikus – vertingoms patirtims bei laisvalaikio idėjoms.

Vaikus atlydėję tėvai džiaugėsi, kad tai – puiki proga laiką su atžalomis praleisti įdomiau, aplankant netikėtas, į kasdienius maršrutus nepatenkančias erdves, ir įgaunant bendrų patirčių – žinių, įspūdžių, galiausiai, net ir pokalbių temų. Ne vienas teigė besidžiaugiantis, kad šie renginiai vyksta būtent Tarptautinę vaikų gynimo dieną.

Bibliotekos „Saulutė“ piešimo dirbtuvėse sutikta keturmetės dalyvės mama Aida juokavo, kad, nors jos čia tik dviese, ši diena – šventė visai šeimai: „Dukrytė piešė, linksmai praleido laiką su kitais vaikais, aš pati esu patenkinta gavusi idėjų, kaip praleisti šią šventinę dieną. Na, o namie likusio tėčio rytoj lauks dukros staigmena – Tėvelio dienai skirtas atvirukas. Tiksliau, net du“, – šypsojosi mama.

Projekto organizatoriaus Užupio meno inkubatoriaus erdvė pavirto šokio ir teatro lauku. „Pojūčių teatras“ surengė interaktyvų perfomansą, kuriame žiūrovai dalyvavo uždengtomis akimis. Japoniškos gimnastikos bei butō šokio teatro dirbtuvės kvietė į interaktyvų perfomansą, kuriame vaikai buvo skatinami laisvai tyrinėti erdvę, pasitelkiant teatro bei šokio judesius ir savo pačių kurtus kostiumus bei kaukes.

Kūrybines galias vaikai galėjo atskleisti ir indiškų raštų ar origamio užsiėmimuose, žvakių liejimo pamokoje, technikos muziejaus ekskursijoje, animacijos ir poezijos dirbtuvėse, teatro seansuose ar už miesto vykusiuose muzikos būreliuose. Vyresnių vaikų laukė paskaita ir įsimintina ekskursija Vilniaus geto slaptavietėje. Į specialius užsiėmimus ir edukacines programas buvo kviečiami ir tėveliai.

„Dėmesio! Kuria vaikai“ – pirmasis tokio pobūdžio projektas Lietuvoje. Skaičiuojama, kad užsiėmimuose sudalyvavo per 200 vaikų, o kitais metais planuojama projektą plėsti, įtraukiant dar daugiau Vilniaus miesto kultūros įstaigų bei, žinoma, vaikų.